Brazylia: sierpień miesiącem modlitw o powołania

(fot. VGstockstudio)

Nieprzerwanie od 1981 r. w Brazylii sierpień jest miesiącem powołań. Jego celem jest uświadamianie wierzącym ich odpowiedzialności za promocję powołań. W tym roku tej inicjatywie towarzyszy hasło: "Naśladować Jezusa w świetle wiary".

 

"Powołań nie brakuje, tylko potrzeba je wzbudzać!" - podkreśla bp José Roberto Palau odpowiedzialny w brazylijskim episkopacie za animację powołań. Zasadniczym celem miesiąca powołań jest animowanie i ożywianie wspólnot, parafii i diecezji w tym celu, aby modlono się o powołania, a w sposób szczególny promowano je w każdym wymiarze życia - zaznacza ks. Elias Aparecido da Silva, koordynator krajowy duszpasterstwa powołań.

 

Każda niedziela sierpnia poświęcona jest określonemu powołaniu. W pierwszą niedzielę wierni modlić się będą o powołania do kapłaństwa i posług wynikających ze święceń. W kolejną niedzielę modlitwa będzie za powołanych do małżeństwa i życia rodzinnego. Trzecia niedziela poświęcona będzie powołaniu do życia konsekrowanego. W czwartą niedzielę modlitwą zostaną otoczone osoby świeckie i ich zaangażowanie we wspólnotach wiary, jak też dawanie przez nie świadectwa w społeczeństwie.

 

Na rozpoczynający się miesiąc powołań duszpasterstwo powołań oddaje do dyspozycji wiernych materiały pomocnicze do przygotowania IV Krajowego Kongresu Powołań. Wydarzenie to odbywać się będzie we wrześniu 2019 r. w maryjnym sanktuarium narodowym w Aparecidzie. Tematem kongresu są słowa: "Powołanie i rozpoznanie".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook