W Indiach miesięcznie rejestruje się średnio 20 przypadków przemocy wobec chrześcijan

(fot. shutterstock.com)

Wciąż podnosi się poziom przemocy względem chrześcijan w Indiach. Tylko w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2018 r. odnotowano 101 ataków na wyznawców Chrystusa.
 

Miesięcznie rejestruje się średnio 20 przypadków przemocy wymierzonej w chrześcijan - dowiadujemy się z danych przedstawionych w raporcie Alliance Defending Freedom, organizacji zajmującej się promocją wolności religijnej i świętości życia w Indiach.

 

Problem nie cieszy się dużym zainteresowaniem władz. Tylko 13 na 100 przypadków może liczyć na interwencje policji. W czterech indyjskich stanach m.in. Delhi i Goa przemoc odnotowano po raz pierwszy dopiero w tym roku. Rośnie także liczba ataków na chrześcijańskie kobiety i dzieci. Groźby, zastraszania i agresja najczęściej jednak dotyczą wiernych, którzy spotykają się na modlitwie.

 

W 8 stanach prześladowania pochodzą ze strony tzw. "sił cywilnych". W pozostałych 14 za przemocą stoi Indyjska Partia Ludowa (BJP). Od 4 lat przy Zjednoczonym Forum Chrześcijańskim istnieje telefon zaufania dla ofiar ataków. Do tej pory zgłoszono w ten sposób 750 takich przypadków.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Aa 15:53:15 | 2018-07-07
W 2016r. w Polsce odnotowano 1631 przypadków przestępstw na tle rasistowskim, co daje ok. 136 przypadków miesięcznie. Jakoś ten fakt nie niepokoi "prawdziwych Polaków- katolików". W porównaniu z liczbą ataków na chrześcijan w Indiach to w Polsce jest problem, a nie tam. Chyba, że stosujemy filozofię Kalego....

Oceń 1 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook