"Manipulacja - kłamstwo zorganizowane"

Uczestnicy konferencji "Manipulacja - kłamstwo zorganizowane" są zaniepokojeni pogłębiającym się uzależnieniem mediów od "doraźnej walki o wpływy w państwie". W przesłaniu apelują do dziennikarzy o przezwyciężanie tych praktyk, które "godzą w dobre imię dziennikarza i uwłaczają prawdzie".


Sygnatariusze przesłania podkreślają, że w trakcie konferencji "w toku wieloaspektowej debaty" dokonano "analizy sytuacji w funkcjonowaniu polskich mediów oraz omówienia zagrożeń, które dotykają nadawców i odbiorców".

"Wyrażono głębokie zaniepokojenie powiększającym się uzależnieniem mediów od doraźnej walki o wpływy w państwie. Nad bezstronnością przekazu ciąży coraz bardziej interes dysponentów i obowiązujący w części środowiska koniunkturalizm polityczny, które ograniczają wolność wypowiedzi i zniekształcają prawdę. Zaś język tej walki coraz częściej agresywny i wulgarny – staje się dominującym elementem warsztatu dziennikarskiego. Najbardziej traci na tym tendencyjnie informowany obywatel" - czytamy w przesłaniu.

Uczestnicy konferencji apelują do dziennikarzy, "dla których liczą się takie wartości jak wolność i rzetelność wypowiedzi, szacunek dla prawdy i godność osobista" o wspólny wysiłek i "wytrwałość w przezwyciężaniu praktyk, które godzą w dobre imię dziennikarza i uwłaczają prawdzie".

Konferencja "Manipulacja - kłamstwo zorganizowane" odbyła się 23 października w Łodzi. Jej organizatorem był łódzki oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy. Spotkanie było czwartym z cyklu konferencji "Dziennikarz - między prawdą a kłamstwem". Wśród zaproszonych prelegentów byli m.in. bp Adam Lepa, Bronisław Wildstein, Bernard Margueritte, prof. Grzegorz Kucharczyk, prof. Mirosław Dakowski, ks. prof. Tadeusz Guz, poseł Janusz Wojciechowski, ks. dr Marek Dziewiecki, Antoni Zięba, Franciszek Kucharczak, Tomasz Bieszczad i Grzegorz Braun.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

brat_robot 13:39:11 | 2010-10-25
A musieli?


Jako eksperta.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~obserwator 09:33:29 | 2010-10-25
Przecież o.Tadeusz to wręcz guru tego tematu,w/g niego wszystko co nie pochodzi z jego medialnego imperium to manipulacja no może za wyjątkeim jednego chyba wiarygodnego poza imperium czyli GP 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~nk 09:27:51 | 2010-10-25
A musieli?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

brat_robot 07:30:16 | 2010-10-25
Nie zaprosili ojca Tadeusza?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~teresa 07:18:16 | 2010-10-25
Jedna z ostatnich wypowiedzi p. Schetyny uświadomiłami jak nieżyczliwi są dziennikarze. Miał on jakąś bialą plamkę na prawym policzku i nikt mu nie zwrócił uwagi ,ani nie przypudrował.Nieładnie tak traktować p. marszałka sejmu.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?