Abp Ryś: największą godnością w chrześcijaństwie jest być uczniem Jezusa

(fot. episkopat.pl)

"Bądźcie artystami w miłości do Boga i nie myślcie, że jedni są do tego powołani a inni nie - powiedział abp Grzegorz Ryś w trakcie Rekolekcji Ludzi Nowej Kultury.

 
Podczas Mszy św. w Starym Sączu metropolita łódzki podkreślił, że największą godnością w chrześcijaństwie jest być uczniem Jezusa, przynależeć do Niego.
 

"Człowiek ochrzczony to jest godność. Jesteś ochrzczony - jesteś kapłanem, prorokiem i królem. Nie ma gorszych, lepszych powołań w Kościele, nie ma większego, mniejszego tytułu, by do Jezusa przynależeć. Każdy to musi zrobić na swój własny sposób. Tylko najpierw odnajdźcie tę miłość Jezusa do każdego z nas, otwórzcie się na to doświadczenie, a Ewangelia będzie dla Was najlepszą z możliwych nowin, a nie wymaganiem ponad siły" - dodał.

 

Zdaniem arcybiskupa, jednym z najpiękniejszych doświadczeń Strefy Chwały jest to, że tu wszyscy są artystami. "Nie chodzi o to, co człowiek robi tylko jak, i że w tym co robi widać jego osobę, wrażliwość, twórczość. Każdy musi być sobą. Ważne, żeby to co robimy miało głęboko osobisty rys" - podkreślił abp Ryś.

 

Strefa Chwały Festiwal, czyli Rekolekcje Ludzi Nowej Kultury potrwają do 3 lipca przy Papieskim Ołtarzu w Starym Sączu. To wyjątkowe spotkania ludzi, którzy chcą budować swoje życie w oparciu o Ewangelię. Rekolekcje zgromadziły ok. ośmiuset osób. Są to m.in. muzycy, dziennikarze, politycy, działacze społeczni, liderzy wspólnot i ich rodziny z Polski oraz z Niemiec, Chorwacji, Belgii, Irlandii, Ukrainy czy Białorusi. Uczestnicy wspólnie się modlą, wielbią Boga i słuchają konferencji.

 

Strefa Chwały odbywa się w kilku namiotach postawionych tuż przy Ołtarzu Papieskim, który zachowany został po wizycie Jana Pawła II. Największy z nich to główne miejsce spotkań, gdzie m.in. codziennie sprawowana jest Eucharystia. W mniejszych namiotach powstały MuzaCafe oraz Strefa Chwały Young i Strefa Chwały Kids.

 

Rekolekcje Ludzi Nowej Kultury organizują: Stowarzyszenie Muza Dei wraz z Diecezją Tarnowską oraz Gminą Stary Sącz.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.5

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook