Korea Południowa: w sierpniu odbędzie się ogólnokrajowy Dzień Młodzieży

(fot. shutterstock.com)

Pod hasłem "Ja jestem, nie bójcie się" (Mt 14, 27) odbędzie się w dniach 11-15 sierpnia w Seulu IV Koreański Dzień Młodzieży (KYD).

 

"Gorąco pragnę, aby wielu młodych mogło odkryć prawdziwy pokój i pocieszenie w obecności Jezusa i powierzając się Jemu" - powiedział miejscowy arcybiskup kard. Andrew Yeom Soo-jung w rozmowie z watykańską agencją misyjną Fides.

 

Zdaniem purpurata jest to także okazja, aby miejscowy Kościół podjął wraz z młodymi i z myślą o nich refleksję nad sprawami, z którymi mają oni obecnie do czynienia.

 

"Widzimy, że wskaźnik bezrobocia wśród młodych Koreańczyków jest dziś najwyższy w historii. Młodzi chcą z tego powodu opóźniać lub porzucać myśl o małżeństwie i założeniu rodziny" - zauważył kardynał.

 

Jednocześnie zwrócił uwagę, że w ich sercach dostrzega nadzieję i odczuwa obecność Boga. "Młodzi zbliżają się do Boga z pasją i pragnieniem oraz przynoszą światu prawdziwe szczęście, które przeżywają, doświadczając miłości Boga w swoim życiu" - stwierdził kard. Yeom Soo-jung.

 

Dodał, że młodzież "ma nieskończony potencjał właśnie ze względu na swój wiek i zasługuje na to, aby ją kochać tylko dlatego, że są młodzi". W tym kontekście zbliżający się KYD ma pomóc młodym w tym, aby "były żywe ich miłość do Boga i ich wiara w podróż życia" - podkreślił arcybiskup stolicy.

 

Pierwszy Koreański Dzień Młodzieży odbył się w 2007 na wyspie i w diecezji Jeju (Czedżu), drugi - w 3 lata później w Uijeongbu i trzeci - w sierpniu 2014 w Daejeonie. Ten ostatni był jednocześnie Azjatyckim Dniem Młodzieży i uczestniczył w nim papież Franciszek.

 

Pod hasłem "Ja jestem, nie bójcie się" (Mt 14, 27) odbędzie się w dniach 11-15 sierpnia w Seulu IV Koreański Dzień Młodzieży (KYD). "Gorąco pragnę, aby wielu młodych mogło odkryć prawdziwy pokój i pocieszenie w obecności Jezusa i powierzając się Jemu" - powiedział miejscowy arcybiskup kard. Andrew Yeom Soo-jung w rozmowie z watykańską agencją misyjną Fides.

Zdaniem purpurata jest to także okazja, aby miejscowy Kościół podjął wraz z młodymi i z myślą o nich refleksję nad sprawami, z którymi mają oni obecnie do czynienia. "Widzimy, że wskaźnik bezrobocia wśród młodych Koreańczyków jest dziś najwyższy w historii. Młodzi chcą z tego powodu opóźniać lub porzucać myśl o małżeństwie i założeniu rodziny" - zauważył kardynał.

Jednocześnie zwrócił uwagę, że w ich sercach dostrzega nadzieję i odczuwa obecność Boga. "Młodzi zbliżają się do Boga z pasją i pragnieniem oraz przynoszą światu prawdziwe szczęście, które przeżywają, doświadczając miłości Boga w swoim życiu" - stwierdził kard. Yeom Soo-jung. Dodał, że młodzież "ma nieskończony potencjał właśnie ze względu na swój wiek i zasługuje na to, aby ją kochać tylko dlatego, że są młodzi".

W tym kontekście zbliżający się KYD ma pomóc młodym w tym, aby "były żywe ich miłość do Boga i ich wiara w podróż życia" - podkreślił arcybiskup stolicy.

Pierwszy Koreański Dzień Młodzieży odbył się w 2007 na wyspie i w diecezji Jeju (Czedżu), drugi - w 3 lata później w Uijeongbu i trzeci - w sierpniu 2014 w Daejeonie. Ten ostatni był jednocześnie Azjatyckim Dniem Młodzieży i uczestniczył w nim papież Franciszek.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook