Czy to przypadek? Ksiądz zwraca uwagę na datę konsystorza abpa Krajewskiego

(fot. Archidiecezja Łódzka / facebook.com)

Ks. Bartosz Rajewski zauważył, że dzisiejsza data, 28 czerwca ma bardzo duże znaczenie. 51 lat temu doszło do wydarzenia, które na zawsze zmieniło Kościół.

 

 

Pięćdziesiąt jeden lat temu, w dniu 28 czerwca 1967 roku Polak - kardynał Karol Wojtyła złożył ślubowanie po nominacji kardynalskiej i przyjął od papieża Pawła VI czerwony biret oraz pierścień kardynalski. Jedenaście lat później został papieżem.

 

Przeczytaj też: Abp Krajewski sprawował Mszę św. u grobu Jana Pawła II. O 16 zostanie włączony do Kolegium Kardynalskiego >>

 

W dniu 28 czerwca 2018 roku Polak - kardynał Konrad Krajewski, ojciec ubogich i bezdomnych, złożył ślubowanie po nominacji kardynalskiej i przyjął od papieża Franciszka czerwony biret oraz pierścień kardynalski. Jeśli Bóg zechce, historia zatoczy koło. 

 

Budujące słowo papieża, który przestrzegał przed "intrygami pałacowymi nawet w kuriach kościelnych". Wskazywał na istotę misyjnego ukierunkowania: "Reforma Kościoła jest i zawsze będzie w kluczu misyjnym, ponieważ wymaga zaprzestania troski o własne interesy, by dbać o interesy Ojca". Przypomniał, że mamy być gotowi do przyjęcia wszystkich. I nie zapominać, że "władza w Kościele polega na ocalaniu w innych nadziei". Nic dodać, nic ująć - napisał ks. Rajewski. 

 

Pięćdziesiąt jeden lat temu, w dniu 28 czerwca 1967 roku Polak - kardynał Karol Wojtyła złożył ślubowanie po nominacji...

Opublikowany przez Bartek Rajewski Czwartek, 28 czerwca 2018

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.08

Liczba głosów:

24

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?