Kard. Tagle: przeciwstawmy się zniewoleniu i przemocy, które zalewają Filipiny

(fot. rappler / youtube)

Żyjący w cieniu morderstw kapłanów Filipińczycy modlą się o wynagrodzenie Panu Bogu za popełnione w ich kraju zbrodnie. Kościół jest wstrząśnięty brutalnym zabójstwem ks. Richmonda Nilo, który zginął na stopniach ołtarza w ubiegłym tygodniu.

 

Filipiny obchodziły święto niepodległości. Z tej okazji metropolita Manili kard. Louis Antonio Tagle wezwał do przeciwstawienia się zniewoleniu i przemocy, które zalewają kraj. Wolność - mówił hierarcha - jest bezwartościowa jeżeli kraj jest pochłonięty przez zbrodnie, korupcję i biedę. 

Natomiast metropolita Lingayen-Dagupan, abp Socrates Villegas wezwał do modlitwy o zadośćuczynienie za morderstwa kapłanów, aby - jak mówi - przywrócić szacunek do ludzkiego życia i jego godności. Prosimy Boga, aby obudził ludzi, chodzących w ciemności i sparaliżowanych strachem, aby razem z Panem podnieśli się i z odwagą naprawili swoje błędy i grzechy - pisze w liście do wiernych abp Villegas.

18 czerwca w całej archidiecezji ofiarowane będą Msze św. w intencji wynagrodzenia za bluźnierstwa, świętokradztwa i kalumnie przeciwko duchowieństwu. Tego dnia kapłani są zobowiązani do osobistej spowiedzi i do wysłuchania spowiedzi wiernych. W parafiach odbędą się adoracje Najświętszego Sakramentu, a na koniec dnia, podobnie jak na Wielkanoc, wyniesiony zostanie w procesji wizerunek Czarnego Nazarejczyka, bardzo czczonego na Filipinach. Z kolei seminarzyści i młodzież o świcie poprowadzą dziesięciokilometrową pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Manaog.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook