W Brazylii odbyła się debata parlamentarna na temat aborcji

(fot. shutterstock.com)

W brazylijskim Najwyższym Trybunale Federalnym (STF) nadal odżywa pragnienie wejścia w kompetencje władzy ustawodawczej. Pod pretekstem wyjaśnienia kwestii prawnej ma on zamiar przyczynić się do liberalizacji aborcji w tym kraju.

 

Z tego też powodu w tamtejszym parlamencie odbyło się seminarium, na którym dyskutowano o naruszeniu podstawowego przykazania (ADPF 442). W debacie wzięli także udział przedstawiciele episkopatu.

 

"Argument naruszenia podstawowego przykazania" to jedna z kolejnych inicjatyw, która za pośrednictwem kruczka prawnego pragnie doprowadzić do legalizacji aborcji w Brazylii" - napisali biskupi w specjalnej nocie opublikowanej w ubiegłym roku. W cytowanym dokumencie zdecydowanie odrzucili działania antydemokratyczne i domagali się od Najwyższego Trybunału Federalnego nie podejmowania funkcji, która nie jest jego kompetencją, lecz należy do władzy ustawodawczej.

 

We wspomnianym seminarium, jakie odbywało się w niższej izbie ustawodawczej uczestniczyli przedstawiciele Senatu, znani naukowcy specjalizujący się w kwestiach dotyczących obrony życia, wpływowi prawnicy, a także duchowni, którzy odbyli studia specjalistyczne z teologii moralnej na uczelniach rzymskich.

 

Należy się spodziewać, że debata w parlamencie przybliżyła przedstawicielom władzy ustawodawczej, a także Najwyższego Trybunału Federalnego argumentację naukową, przemawiającą za antropologicznymi przesłankami wskazującymi na wartość i nietykalność życia ludzkiego.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook