Kard. Parolin: w obliczu Jana XXIII odbicie dobroci Boga

(fot. Saeima Derivative work: TharonXX [CC BY-SA 2.0], via Wikimedia Commons)

Jutro, w niedzielę 10 czerwca, kończy się peregrynacja ciała św. Jana XXIII w diecezji Bergamo, ziemi jego narodzenia. Z tej okazji watykański sekretarz stanu zwrócił uwagę na aktualność jego przesłania oraz na żywy kult świętego obecny wśród wiernych.

 

W jego serdecznym, uśmiechniętym i miłym obliczu, można było prawie zobaczyć odbicie dobroci samego Boga. Dobroć, która kierowana była przede wszystkim do maluczkich, do osób z marginesu społeczeństwa: biednych, więźniów, odrzuconych. Ale także do tych, którzy nie byli w Kościele, albo nie podzielali jego nauczania, czy sposobu życia - w ten sposób kard. Pietro Parolin mówił o osobie św. Jana XXIII. Peregrynacja jego relikwii po diecezji Bergamo zakończyła się w poświęconym mu sanktuarium Sotto il Monte, miejscowości gdzie urodził się św. Papież. Jutro trumna z jego ciałem powróci do Bazyliki św. Piotra.

 

Watykański sekretarz stanu w wywiadzie dla Radia Watykańskiego mówił także o aktualności przesłania Dobrego Papieża. "Jestem przekonany, że całe jego życie było jednym, wielkim przesłaniem. A szczególnie zwołanie Soboru Watykańskiego II, potem dokumenty, które napisał i konsekwencje, które wynikają dla życia Kościoła z ich lektury" - powiedział kard. Parolin.

 

Hierarcha wskazał encyklikę Pacem in Terris, która, jak ocenił, naprawdę dotknęła Kościół i cały świat. "Główne przesłanie jego nauczania, z którego powinniśmy ucznić skarb to szukanie tego, co nas łączy bardziej niż tego, co nas dzieli. Uważam, że to przesłanie, wezwanie o wyjątkowej aktualności zarówno wewnątrz Kościoła, jak i poza nim, w świecie, który ciągle zmierza w stronę większych podziałów, do dzielenia ludzi, grup, społeczeństw, państw, tworzy napięcia" - powiedział kard. Parolin.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.25

Liczba głosów:

16

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Czesław Czap 09:56:44 | 2018-06-10
Czy mógłby ktoś wytłumaczyć co Parolin robił na spotkaniu grupy Bilderberga?

Oceń 6 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook