Przewodniczący Episkopatu Niemiec odpowiada na list z Watykanu. Chodzi o Komunię dla protestantów

(fot. Dieter Schmitt, Fulda DSC [GFDL or CC-BY-SA-3.0)

Przewodniczący Niemieckiej Konferencji Biskupiej, kard. Reinhard Marx opublikował wczoraj wieczorem oświadczenie, w którym odniósł się do listu, jaki niemieccy biskupi otrzymali od Prefekta Kongregacji Nauki Wiary.

 

Treść listu Prefekta znajdziesz TUTAJ >>

 

"Ojciec Święty doszedł zatem do wniosku, że dokument nie jest na tyle dojrzały, by nadawał się do opublikowania" - napisał abp Luis Ladaria.

 

Te doniesienia kard. Reinhard Marx skomentował w oficjalnym oświadczeniu:

 

"List prefekta Kongregacji Nauki Wiary z 25 maja 2018 r. dotarł do przewodniczącego Niemieckiej Konferencji Biskupiej, kard. Reinharda Marxa dziś wieczorem, 4 czerwca 2018 r. Podczas rozmowy 3 maja 2018 roku w Rzymie powiedziano uczestniczącym w nich biskupom, że powinni oni znaleźć możliwie jednomyślne stanowisko, w duchu komunii kościelnej. Przewodniczący jest zatem zaskoczony, że list ten dotarł z Rzymu, zanim jeszcze zostało wypracowane takie zgodne rozwiązanie. Przewodniczący widzi w liście wyraz konieczności dalszych rozmów w obrębie Niemieckiej Konferencji Biskupiej, przede wszystkim w łonie Rady Stałej oraz na forum jesiennego zgromadzenia plenarnego, ale także z odpowiednimi dykasteriami rzymskimi i z samym Ojcem Świętym ".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.34

Liczba głosów:

58

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook