Ghana: przedstawiciele religii rozpoczęli kampanię antykorupcyjną

(fot. Dietmar Temps / Shutterstock.com)

Przedstawiciele najważniejszych religii w Ghanie rozpoczęli wspólną kampanię skierowaną przeciw korupcji. W szkołach podstawowych na terenie całego kraju mają być tworzone tzw. "grupy uczciwości", poprzez które dzieci będą uwrażliwiane przeciwko korupcji.

 
"Zmiany zachowania społeczeństwa najszybciej można osiągnąć przez dzieci - a to spośród nich wyrosną kierownicze postaci jutra", stwierdził przewodniczący Konferencji Biskupów katolicki w Ghanie, abp Philip Naameh. Poinformował o tym portal "Daily guide africa" 1 czerwca prezentując kampanię.
 

W międzyreligijnej platformie utworzonej przez kampanię uczestniczą Caritas oraz organizacje świeckich katolików, liczne stowarzyszenia muzułmańskie, wolne Kościoły oraz różne organizacje pomocy. W ramach akcji, która poprzez dzieci zamierza dotrzeć także do ich rodziców, wystartował też specjalny program będący pomocą metodyczną dla nauczycieli i uczniów.

 

Korupcja w Ghanie wzrosła w ubiegłym roku w sposób widoczny. W raporcie przygotowanym przez organizację Transparency International Ghana spadła z miejsca 70 w 2016 na 81 w roku ubiegłym. Natomiast oceniając w dłuższej perspektywie zauważany jest umiarkowany spadek korupcji.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.5

Liczba głosów:

2

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook