Ukraina: biskupi greckokatoliccy wzywają do modlitwy za przyszłe wybory

(fot. ArtemH / shutterstock.com)

W związku z wyborami, które mają odbyć się na Ukrainie w 2019 r. biskupi przestrzegają przed niebezpieczeństwami, jakie się z tym wiążą. 

 

"Ważną rzeczą jest sprawdzić, jaki jest stosunek kandydatów do poszanowania wartości chrześcijańskich, a w szczególności do ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci, troski o rodzinę, która jest nierozerwalnym związkiem mężczyzny i kobiety oraz jego zapatrywania na kwestię agresji rosyjskiej na Ukrainę i zachowania integralności terytorialnej" - czytamy w liście, jaki synod ukraińskich biskupów grecko-katolickich wystosował do wiernych.

 

Biskupi zwracają uwagę na to, że łatwo można ulec pięknym słowom kandydatów, którzy wiele obiecują, ale ich celem nie jest dobro narodu, lecz władza i płynące stąd korzyści. Wyborcy mogą się czuć zmęczeni po tylu latach walki o wolność. Stąd biskupi zachęcają do trwania w dobrym, bez którego nie do pomyślenia jest nie tylko rozwój życia duchowego i osobistego, ale także społeczno-politycznego.
 
Wreszcie przestrzegają przed radykalizacją postaw, gdyż takie zachowanie nie służy dobru, ale nieprzyjaciołom. Postawa taka nie może więc być akceptowana, usprawiedliwiana ani tolerowana.
 
Dlatego ukraińscy biskupi grecko-katoliccy zachęcają swoich wiernych do modlitwy w intencji ojczyzny oraz wolnych i sprawiedliwych wyborów.
 
 

W związku z wyborami, które mają odbyć się na Ukrainie w 2019 r. biskupi przestrzegają przed niebezpieczeństwami, jakie się z tym wiążą. 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?