Synod: prace nad ujednoliceniem listy propozycji

W programie Synodu Biskupów dla Bliskiego Wschodu na 20 października nie ma sesji ogólnych ani spotkań w grupach. Nie oznacza to jednak zawieszenia prac synodalnych. Przeciwnie, w Sekretariacie Generalnym Synodu są one bardzo intensywne. Złożone tam wczoraj propozycje, które przygotowano w 10 grupach językowych, trzeba bowiem ujednolicić, by można jutro przedstawić ich pełną listę w auli synodalnej.

 

Pracami redakcyjnymi, prowadzonymi przez sekretarzy specjalnych i relatorów poszczególnych grup językowych, kieruje relator generalny obecnego zgromadzenia Synodu Biskupów, patriarcha koptyjski Antonios Naguib. Przypomnijmy, że jest on jednym z hierarchów, którzy otrzymają za miesiąc purpurę kardynalską.

 

19 października wieczorem uczestniczący w Synodzie emerytowany patriarcha łaciński Jerozolimy abp Michel Sabbah przedstawił w Rzymie dziennikarzom dokument „Kairos Palestina”. Tekst, ukazujący tragiczną sytuację Palestyńczyków, opracowała i ogłosiła w Ziemi Świętej pod koniec zeszłego roku grupa palestyńskich chrześcijan. Wzywa on do stawiania oporu izraelskiej okupacji, ale bez uciekania się do przemocy. „Wzywamy do oporu, bo chcemy osiągnąć pokój z Izraelem – powiedział na konferencji prasowej abp Sabbah. – Dziś Izrael jest silny i może decydować, jak chce. W przyszłości tak jednak nie będzie. Czas nie pracuje ani na korzyść Izraela, ani na korzyść pokoju” – dodał były patriarcha.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?