Abp Pierbattista Pizzaballa OFM potępił krwawe wydarzenia w Strefie Gazy

(fot. Holy Land Franciscans / youtube.com)

Jeszcze raz musieliśmy zobaczyć, że jedynym możliwym językiem w naszym kraju jest przemoc i że mówienie o dialogu zostało zdegradowane do sloganu - powiedział administrator Patriarchatu Łacińskiego Jerozolimy 19 maja w kazaniu podczas modlitwy o pokój i w intencji ofiar przemocy w strefie granicznej Gazy.

 

- W obliczu tych tragedii oraz ciągłej groźby wojny trwajmy przed Bogiem w cichej modlitwie modląc się o pokój i zaufanie - zaapelował do wiernych arcybiskup.


Abp Pizzaballa wyraził ubolewanie, że ludzkie życie ma małą wartość. - Zabijanie bezbronnych ludzi i uparte uchylanie się od szukania alternatywnych rozwiązań powodują bezradność - dodał. Chrześcijanie powinni czerpać z modlitwy siłę do tego, aby nadal wierzyć, że są w stanie zmieniać świat i że warto pracować na rzecz pokoju i sprawiedliwości - mówił abp Pizzaballa.

 

- Pragniemy prawdziwego pokoju, szczerego wysłuchania i dialogu. Pragniemy, by miejsce strachu i podejrzeń zajęły wiedza, spotkanie i zaufanie, w którym różnice będą okazją dla wspólnoty, a nie argumentem dla wzajemnego odrzucania - apelował abp Pizzaballa. W spotkaniu modlitewnym w jerozolimskim kościele św. Szczepana uczestniczyło wielu duchownych, miejscowych chrześcijan i pielgrzymów różnych wyznań. 14 maja dziesiątki tysięcy Palestyńczyków demonstrowało na granicy Strefy Gazy domagając się prawa powrotu w swoje strony rodzinne. Armia izraelska zabiła co najmniej 60 demonstrantów, kilka tysięcy odniosło rany. Ogółem od początku tzw. "marszu powrotu" rozpoczętego pod koniec marca, zginęło ok. stu Palestyńczyków.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook