Jerozolima: abp Pizzaballa apeluje o modlitwę w intencji pokoju

(fot. Holy Land Franciscans / youtube.com)

Do modlitwy o pokój w Ziemi Świętej wezwał wszystkich kapłanów, zakonników i zakonnice, a także wiernych diecezji łacińskiej Jerozolimy jej administrator apostolski, abp Pierbattista Pizzaballa OFM.

 
Protesty Palestyńczyków przeciwko otwarciu w Jerozolimie ambasady USA w Izraelu spowodowały jedynie wczoraj ponad 50 ofiar śmiertelnych.
 

W swoim przesłaniu skierowanym do katolików obrządku łacińskiego Ziemi Świętej abp Pizzaballa stanowczo potępił wszelkie akty przemocy, cynicznego wykorzystywania życia ludzkiego i nieproporcjonalnej przemocy. "Ponownie jesteśmy zmuszeni okolicznościami, by błagać i wzywać do sprawiedliwości i pokoju!" - stwierdził hierarcha.

 

Wezwał całą wspólnotę chrześcijańską swej diecezji do włączenia się w modlitwę w intencji Ziemi Świętej, o pokój wszystkich jej mieszkańców, o pokój dla Jerozolimy, a także za wszystkie ofiary tego niekończącego się konfliktu.

 

Jednocześnie abp Pizzaballa zaprosił wszystkich kapłanów, zakonników, seminarzystów, wszystkich wiernych w Jerozolimie i tych, którzy pragną przyłączyć się do czuwania modlitewnego w intencji pokoju do dominikańskiego kościoła św. Szczepana (École Biblique) Odbędzie się ono w najbliższą sobotę 19 maja w wigilię Zesłania Ducha Świętego o godz. 17.00.

 

Administrator apostolski zachęcił także wszystkie parafie, wspólnoty, stowarzyszenia i ruchy diecezji, by w ramach przygotowań do uroczystości Zesłania Ducha Świętego poświęcić dzień modlitwy i postu w intencji pokoju w Jerozolimie, a liturgia dnia Pięćdziesiątnicy została poświęcona modlitwie o pokój.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook