Tajwańscy biskupi po raz pierwszy od dziesięciu lat u papieża

(fot. rome reports / youtube)

Ojciec Święty przyjął na audiencji siedmiu biskupów z Tajwanu. Jest to ich pierwsza wizyta ad limina za tego pontyfikatu. Poprzednią odbyli przed 10 laty.

 

Atmosfera wizyty jest bardzo delikatna, ze względu na konflikt tego wyspiarskiego kraju z Chińską Republiką Ludową. Watykan jest w istocie jednym z niewielu państw, które utrzymują relacje dyplomatyczne z Tajwanem, nawet jeśli aktualnie papieskim przedstawicielem nie jest już tam nuncjusz, a chargé d’affaires.

 

Tym niemniej tajwański ambasador przy Stolicy Apostolskiej Matthew Lee zapewnia, że relacje dwustronne są bardzo dobre. "Podczas mych wizyt w Watykanie, w tym również podczas spotkania z Ojcem Świętym, często spotkałem się z uznaniem za klimat wolności i tolerancji religijnej, który charakteryzuje Tajwan" - powiedział Matthew Lee, podejmując przybyłych do Rzymu biskupów.

 

Na 20 mln mieszkańców, katolików jest na Tajwanie pół miliona. Są podzieleni na sześć diecezji. Odgrywają też ważną rolę na polu nauki i kultury. Do Kościoła katolickiego należy bowiem prestiżowy uniwersytet Fu Jen.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook