Nurtują cię pytania na temat Kościoła? Teraz zmierzą się z nimi biskupi

(fot. shutterstock.com)

#ZapytajBiskupa, to projekt, w ramach którego młodzi Polacy wspólnie przeprowadzą "wywiad-rzekę" z polskimi biskupami.

 
Do końca czerwca KAI i Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" w ramach nowej inicjatywy przed Synodem Biskupów zbierają propozycje pytań od młodzieży, na które następnie odpowiedzą hierarchowie.
 

- Praca z młodzieżą jest bardzo ciekawa, ale zakłada też możliwość i umiejętność wsłuchiwania się w pytania i problemy młodych ludzi. Dlatego dobrze, jeśli młodzież tymi pytaniami się z nami podzieli, a księża biskupi na pewno odpowiedzą - mówi KAI bp Henryk Tomasik.

 

Ordynariusz radomski zapewnia, że san z przyjemnością sam odpowie na pytania młodych ludzi, przygotowane w ramach projektu.

 

Wspólny projekt KAI i Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" zatytułowany #ZapytajBiskupa, to kolejna inicjatywa podjęta wspólnie w ramach cyklu "Młodzi od A do Ż". 

 

Formuła jest niezwykle prosta: do końca czerwca młodzież z całej Polski może nadsyłać propozycje pytań do biskupów, za pomocą specjalnie przygotowanego formularza internetowego. Następnie, spośród nadesłanych propozycji zostanie wybranych 100, które zostaną zadane polskim hierarchom.

 

- Mam nadzieję, że ten projekt jeszcze bardziej pozwoli zobaczyć Kościołowi czym żyją i jakie pytania zadają sobie młodzi ludzie, a samym młodym, zwłaszcza tym, którym do Kościoła "nie po drodze", pokaże, że mogą w nim znaleźć odpowiedzi na to, czym żyją i co ich nurtuje.

 

Nawet jeśli nie wyczerpujące, to takie, które zachęca ich do dalszej rozmowy - mówi dziennikarka KAI Dorota Abdelmoula, pomysłodawczyni akcji #ZapytajBiskupa.

 

Propozycje pytań można nadsyłać do końca czerwca, korzystając z formularza: >> https://goo.gl/forms/MFJNowjUNo6ECoGX2 <<

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?