Abp Brislin potępił zamach w meczecie w RPA i złożył kondolencje. 1 osoba nie żyje, 2 są ciężko ranne

(fot. facebook / rusa)

Jedna osoba nie żyje, a dwie są ciężko ranne po prawdopodobnym zamachu terrorystycznym w Verulam, RPA. Jak podaje Oddział Reagowania Południowej Afryki (RUSA) trzej uzbrojeni mężczyźni uciekli z miejsca zdarzenia w samochodzie bez tablic rejestracyjnych.

 

Swoje kondolencje wyraził abp Stephen Brislin, przewodniczący konferencji episkopatu Południowej Afryki w opublikowanym na stronie internetowej komunikacie:

 

"Jesteśmy zszokowani i z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o ataku na Meczet Imama Husseina w Verulam, Durban i zabójstwie imama oraz ciężkim zranieniu dwójki innych ludzi. W imieniu Kościoła Katolickiego w Południowej Afryce składamy najgłębsze kondolencje i współczujemy rodzinom i przyjaciołom zamordowanego imama. Rannym życzymy szybkiego i pełnego powrotu do zdrowia. Nasze serca są skierowane na wspólnotę meczetu Imama Husseina, który została w tak brutalny sposób potraktowana. Jesteście w naszych myślach i modlitwach.

 

Potępiamy ten krwawy i bezcelowy atak i wzwywamy instytucje prawne do sumiennych działań w celu postawienia odpowiedzialnych przed sądem. Tolerancja religijna zawsze była cechą charakterystyczną społeczeństwa południowoafrykańskiego i tym, którzy chcą siać spustoszenie oraz stawiać jedną wspólnotę przeciw drugiej, nigdy się nie powiedzie. Będziemy kontynuować modlitwy o pokój w naszym kraju i na całym świecie, pokój który bazuje na szacunku do praw i godności każdej istoty ludzkiej".

 

Na profilach społecznościowych pojawiły się zdjęcia z sytuacji po zamachu.

 

 

Budynek meczetu został podpalony przez zamachowców. Miejsce zdarzenia jest badane przez policję.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?