Kraków: rozpoczęły się XXI Karmelitańskie Dni Duchowości

(fot. Marqués de la Force [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons)

Na temat modlitwy w życiu św. Józefa oraz jego kultu rozmawiają uczestnicy XXI Karmelitańskich Dni Duchowości ze Świętymi Karmelu, które 10 maja rozpoczęły się w Krakowie. W programie dwudniowego spotkania znalazły się wykłady m. in. na temat duchowości św. Józefa i powołania mężczyzny do ojcostwa.


- W tym roku szczególnym patronem Dni Duchowości jest św. Józef. Naukowcy z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu Jana Pawła II oraz środowiska karmelitańskiego przypomną wspaniałą postać rzemieślnika z Nazaretu: dojrzałego i odpowiedzialnego mężczyzny, cierpliwego i kochającego ojca, mistrza modlitwy, nauczyciela pokoju i prawdziwej miłości do Maryi - powiedział o. prof. dr hab. Jerzy Wiesław Gogola OCD, dyrektor Karmelitańskiego Instytutu Duchowości. Jak dodał, w trakcie spotkania poruszane są ważne tematy związane z ojcostwem i powołaniem mężczyzny oraz modlitwą i milczeniem w życiu św. Józefa. W trakcie spotkania przewidziany jest także Koncert Muzyki Mistycznej. - Jest to okazja do spotkania z pięknem, które prowadzi do innego, nie wyłącznie intelektualnego, spotkania z Bogiem - zaznacza.

 Organizatorem wydarzenia jest Karmelitański Instytut Duchowości we współpracy z Katedrą Historii Duchowości Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Karmelitański Instytut Duchowości powstał w 1991 roku. Jest Instytutem stowarzyszonym z Instytutem Duchowości działającym w ramach Papieskiego Wydziału Teologicznego Teresianum w Rzymie. Jego podstawowa działalność obejmuje: prowadzenie dwuletniego cyklu ''Studium duchowości'', wprowadzającego w podstawy duchowości chrześcijańskiej, organizowanie serii wykładów z cyklu ''Formacja do życia konsekrowanego'', traktujących o wybranych aspektach życia konsekrowanego w perspektywie teologicznej i praktycznej, prowadzenie Ośrodka Konsultacyjno-Formacyjnego, służącego indywidualną pomocą duchową i psychologiczną.

Na publikacje Karmelitańskiego Instytutu Duchowości składają się serie wydawnicze: "Karmel żywy, "Formacja zakonna" i "Źródła karmelitańskie" oraz rocznik Itinera Spiritualia.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook