Syria: przed pięcioma laty uprowadzono dwóch metropolitów Aleppo

(fot. Szymon Kaczmarczyk / shutterstock.com)

Minęło już 5 lat od porwania dwóch metropolitów Aleppo - syryjsko-prawosławnego Mar Gregoriosa Ibrahima oraz greckoprawosławnego Boulosa Yazigi. "Nieznani sprawcy" uprowadzili ich 22 kwietnia 2013 r. na jednym z punktów kontrolnych w drodze z granicy turecko-syryjskiej do Aleppo.


Pamięta o nich Organizacja Aramejczyków w Niemczech, którzy połączyli swoje życzenia wielkanocne z prośbą o modlitwę za obu metropolitów, od których nie ma żadnego znaku życia, a pozostaje tylko bolesna pamięć.

 

"Orędzie o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa jest znakiem nadziei i miłości. Pomyślmy o uprowadzonych biskupach. Zapalmy świece w intencji ich uwolnienia i powrotu", napisali niemieccy Aramejczycy w swoich życzeniach świątecznych.

 

Syria: jezuici, których (prawie) już nie ma >>

Metropolici Mar Gregorios Youhanna Ibrahim i Boulos Yazigi przebywali z misją humanitarną. Obiecano im uwolnienie dwóch księży: ormiańskiego Michela Kayyala i Mahera Mahfouza z Kościoła greckoprawoslawnego, porwanych w lutym 2013 r. z liniowego autobusu Aleppo-Damaszek. Nie wykluczone, że już ta obietnica była zasadzką. Kierowcę metropolitów zastrzelono.

 

Nagroda Praw Człowieka dla porwanych w Syrii >>

O uwolnienie porwanych apelował kilkakrotnie papież Franciszek. Uprowadzenie metropolitów nazwał on dodatkowym znakiem i tak już tragicznej sytuacji, jaką przeżywa naród syryjski, codziennie doświadczający śmierci i cierpienia.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook