Bardzo możliwe, że Franciszek odwiedzi kraj sąsiadujący z Polską

(fot. PAP/EPA/Massimo Percossi)

Przy okazji spotakania Franciszek powiedział, że chciałby odwiedzić rodzinny kraj ambasadora.

 
Z Watykanem żegna się czeski ambasador. Spotkał się z Franciszkiem, który zapewnił go, że chciałby odwiedzić Czechy, oraz z Benedyktem XVI, który wspominał są podróż apostolską do tego kraju.
 

Pożegnalną wizytę w Watykanie złożył ambasador Pavel Vošalík. Przez 10 lat reprezentował on Czechy przy Stolicy Apostolskiej. Czescy katolicy przeżyli w ubiegłym tygodniu niemały zawód. Od roku ubiegali się o możliwość zorganizowania w Pradze Światowych Dni Młodzieży w 2022 r. Jak poinformował kard. Dominik Duka, Papież postanowił, że to spotkanie młodzieży odbędzie się poza Europą. Dziś jednak Franciszek powiedział, że chciałby odwiedzić ten kraj.

 

Czeski ambasador pożegnał się nie tylko z Franciszkiem, ale również kilka dni wcześniej z Benedyktem XVI, za którego pontyfikatu rozpoczynał swą służbę w Watykanie.

 

- Ojciec Święty Benedykt XVI zawsze, przy każdym naszym spotkaniu, również tym ostatnim, wspominał o swej podróży do Czech - powiedział Radiu Watykańskiemu czeski ambasador. - Dziś potwierdził mi to również jego sekretarz abp Georg Gänswein. Stwierdził, że dla Benedykta XVI było to ważne wydarzenie, a nie jedna z wielu podróży. Zdziwiło mnie, że papież senior swemu sekretarzowi dokładnie zrelacjonował tę naszą rozmowę, która miała charakter dość osobisty. Świadczy to, że ta wizyta w Czechach była dla niego ważna, pokazała jak zwracać się do dzisiejszego Kościoła, był to dla niego nowy impuls.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook