Syryjski biskup: broń chemiczna pretekstem, tak jak w Iraku

(fot. BP KEP / youtube.com)

Stany Zjednoczone i Rosja wykorzystują Syrię jako pretekst, by ze sobą walczyć - oświadczył chaldejski biskup Aleppo - Antoine Audo po tym, jak wczoraj nad ranem wojsko Stanów Zjednoczonych w koalicji z Wielką Brytanią i Francją zaatakowało trzy obiekty, gdzie tworzono i magazynowano broń chemiczną w Damaszku i Homs.


Zdaniem bp. Audo, w Syrii dzieje się to, co wcześniej zrobiono w Iraku, gdzie pod pretekstem broni chemicznej zniszczono kraj.

 

- Ludzie nie są głupi i to zrozumieli - dodał hierarcha, który stoi na czele Caritas Syria.

Ma on poważne wątpliwości co do tego, że reżim Baszara al-Asada użył broni chemicznej w Dumie. - Jak to możliwe, że Asad użyłby broni chemicznej, by się bronić? To nielogiczne - stwierdził bp Audo.

 

Bp Antoine Audo o sytuacji w Syrii: wola pokoju jest powszechna >>

Wyraził przekonanie, że "Amerykanie i Rosjanie wykorzystują Syrię jako pretekst, by prowadzić ze sobą wojnę i bronić swych interesów międzynarodowych".

Według doniesień mediów, w wyniku ataku chemicznego na szpital w Dumie, do którego doszło 7 kwietnia, zginęło 70 osób, a pół tysiąca zostało rannych. O dokonanie ataku oskarżane są siły Asada, które walczą o odzyskanie tego regionu Syrii z rąk rebeliantów.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.64

Liczba głosów:

33

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook