Abp Grzegorz Ryś w rocznicę katastrofy smoleńskiej: "Oni już tego nie potrzebują"

Posłuchaj poruszającej homilii łódzkiego arcybiskupa wygłoszonej w rocznicę katastrofy smoleńskiej. Abp Ryś mówi, że w 8. rocznicę tamtej tragedii dostajemy bardzo ważne Słowo. Ono pokazuje, co jako Kościół powinniśmy zrobić.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.6

Liczba głosów:

75

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

haniaskoczna888 16:05:22 | 2019-04-10
Modlitwa potrzebna jest zawsze i każdemu.Szlachetną jest rzeczą dopełnienie warunków odpustu zupełnego za zmarłe osoby,albo przyj,ęcie Komunii św.w intencji ich duszy, z prośbą o miłosierdzie nad nimi. Wszak Miłosierdzie jest cechą Boga najbardziej potrzebną- nam i im,którzy znajduja sie już pod jurysdykcją Boga i sami za siebie modlić się nie mają już sposobności.

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

andrzej_a 23:14:32 | 2018-04-11
"Oni już Słowa Bożego nie potrzebują, ale my potrzebujemy Go i to bardzo".

A jeśli ktoś by chciał faktycznie wiedzieć czego tam potrzebują to poktótce napiszę.

W jakiś czas po tamtej tragedii miałem widzenie co tam przechodzą. 
Czarna spalona ziemia, którą ciężko sobie w tych czasach wyobrazić, do okoła mnóstwo lejów, jakby okopów. Zimno, ciemno, wilgotno i duszno za razem oraz strasznie. Czerń która spowijała "nowych przybyszów" na tamtą chyba przeklętą ziemię wywoływała niewyobrażalny strach i panikę.

Gdzieś w oddali jakiś bardzo stary gród z bardzo wysokimi murami zbudowanymi z bardzo wysokich pali, które były bardzo gęsto czymś popołączone. Gród liczył sobie pewnie conajmniej 1 tys lat i pochodził z bardzo odległych czasów. W grodzie pozostało już tylko kilka umęczonych dusz, bo reszta już odeszła. I  nawet te dusze z odrazą odnosiły się do nowych przybyszy próbujących otrzymać schronienie w tym starym grodzie.

Może dlatego iż tylko częś dotarła do tego miejsca, bo  inni uciekali w różne kierunki i zwykle w małych grupach.

Nie dostrzegłem tam młodych dusz, one chyba zostały gdzieś indziej zabrane wcześniej. Były tam natomiast te znane osoby, publiczne, które tak jakby pobłądziły w życiu przedkładając własne korzyści nad korzyści Ojczyzny z której chyba pochodziły dusze  mieszkające w grodzie.

Jakie to było miejsce, chyba nie trudno zgadnąć.

Sądzę więc iż większość z ofiar tamtej tragedii jeszcze przez bardzo wiele lat będzie potrzebowała modlitewnego wsparcia.

Pamiętajmy, iż byli tam ze wszystkich opcji potilycznych, tak więc wszyscy powinni się za nich modlić.

Oceń 5 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Tadeusz_25 10:50:43 | 2018-04-11
Jak zwykle ostatnio tytuł dany przez DEONa jest kolejną manipulacją. Zdanie wyrwane z kontekstu - jakby arcybiskupowi chodziło o obchodzenie rocznicy tragedii, potrzeby Mszy św i modlitwy za zmarłych.

Oceń 58 8 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook