USA: biskupi o synodzie poświęconym młodzieży i problemach młodych

(fot. shutterstock.com)

Episkopat amerykański z wdzięcznością przyjął dokument opublikowany po przedsynodalnym spotkaniu młodych w Watykanie. Odbyło się ono w dniach 19-24 marca.

 

Biskupi amerykańscy są wdzięczni przede wszystkim za otwarcie i szczerość młodych delegatów. "Inspirujące jest usłyszeć, że młodzi mają wielkie pragnienia zaangażowania się w życie Kościoła i głębokie pragnienie wzrastania w wierze" - powiedział kard. Joseph Tobin, przewodniczący komisji episkopatu ds. duchowieństwa, życia konsekrowanego i powołań.

 

Jednym z wielu pozytywnych owoców uczestnictwa młodych Amerykanów w przedsynodalnym spotkaniu jest ich zaangażowanie w żywy i szczery dialog. "Jestem wyjątkowo wdzięczny, że młodzi gotowi są do współpracy, by zwiększać zaangażowanie swych przyjaciół w życie Kościoła. Szczególnie jestem wdzięczny za ich chęć przyprowadzania tych, spośród swoich przyjaciół, którzy nie praktykują już wiary w Kościele katolickim" - twierdzi abp Charles Chaput, metropolita Filadelfii, delegat na Synod.

 

Jednak sytuacja młodych pozostających w Kościele, także nie jest wolna od różnorodnych wyzwań - stwierdzili delegaci. Młodzi katolicy nie są dostatecznie katechizowani. Ich braki wiedzy religijnej i formacji są często krytykowane przez starszych, tych samych, którzy jak na ironię narzekają na brak młodych w Kościele. Inne problemy to wrastająca liczba młodych zapadających na choroby psychiczne, nadużywanie mediów społecznościowych, czy pornografia. Delegaci wiążą duże nadzieje z faktem, że biskupi amerykańscy są otwarci na dialog z młodymi.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.5

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?