Abp Ryś w Niedzielę Wielkanocną: w dniu dzisiejszym chodzi o moje zmartwychwstanie

(fot. Archidiecezja Łódzka)

Jeśli czytam Pismo, tak jak je objaśnia Kościół, jak je objaśnia Piotr, to muszę zrozumieć, że w dniu dzisiejszym chodzi o moje zmartwychwstanie! - tłumaczył arcybiskup łódzki, który w pierwszy dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego przewodniczył południowej Mszy św.

 

W homilii odwołując się do czytań mszalnych wyjaśniał sens i znaczenie Chrystusowego zmartwychwstania. - Jan i Paweł i wszyscy po kolei apostołowie, i Kościół, kiedy nam każe recytować Credo, mówi nam: nie rozumiesz pustego grobu jak nie widzisz, że on ma odniesienie do twojego życia. Jezus Chrystus wyszedł z grobu. Jezus Chrystus zmartwychwstał! A ty? A my? - pytał arcybiskup.

 

- Jeśli rozumiemy pusty grób w świetle Pisma to ten pusty grób mówi o moim zmartwychwstaniu i o zmartwychwstaniu każdego z was jak tu jesteście, i o naszym wspólnym zmartwychwstaniu. To znaczy, że w sobie odnajduję życie wieczne, które jest z Boga i między nami odnajdujemy takie relacje, które są właściwe w Bogu miedzy osobami Trójcy św. wtedy mogę powiedzieć, że moja wiara wielkanocna jest ukształtowana w świetle Pisma. - podkreślił.

 

Metropolita łódzki zwrócił uwagę na postacie św. Piotra i św. Jana, którzy są obok Marii Magdaleny bohaterami dzisiejszego fragmentu perykopy ewangeliczne. Piotr jest przedstawicielem urzędu w Kościele - pierwszym papieżem, natomiast Jan - jest tym ukochanym apostołem, który jak zauważył arcybiskup - wytrwał pod krzyżem i zaopiekował się Maryją - Kościołem.

 

W ich wyścigu do pustego grobu, Jan przybywa pierwszy, ale ustępuje miejsca Piotrowi. - W tym jest jakiś skandal dlaczego ten Jan, który jest święty, jest doskonały, jest kochający, ma się pytać Piotra o zdanie. Piotra, który się zaparł i stał się zdrajcą. Dlaczego? Odpowiedź jest tylko taka, bo tak skonstruował Kościół Jezus. - podkreślił pasterz.

 

Abp Grzegorz Ryś przewodniczył południowej Mszy św. w łódzkiej katedrze pierwszy dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.3

Liczba głosów:

27

 

 

Komentarze użytkowników (10)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Tru Badur 11:46:37 | 2018-04-02
Chwała Panu za apb. Rysia!

Oceń 2 19 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Ag 21:21:37 | 2018-04-01
Kurde, szkoda, że nie w mojej parafii. U nas jeszcze księża nie słyszeli o tym, co biskup Ryś wielokrotnie powiedział...

Oceń 4 18 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

walek2011958 20:59:47 | 2018-04-01
dajcie juz spokój z tym biskupem Rysiem, przeciez on nic nowego nie wnosi, to co on mówi juz dawno, wielokrotnie zostało powiedziane

Oceń 27 7 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook