W Pakistanie chrześcijanin został pobity przez personel szpitala. Zmarł w wyniku obrażeń

(fot. shutterstock.com)

W Pakistanie zmarł kolejny chrześcijanin, który padł ofiarą nietoleracji religijnej i samosądu na tym tle.

 

26-letni Sunil Saleem poszedł do szpitala, aby odwiedzić swoją ciężarną siostrę Kiran i zanieść jej jedzenie. W czasie jego pobytu lekarka, która miała ją zbadać, nie chciała przyjść, bo rozmawiała przez telefon. Zastąpiła ją pielęgniarka. Gdy pacjentka zaprotestowała, spoliczkowano ją, a jej brat i dwaj inni członkowie rodziny, którzy stanęli w jej obronie, zostali pobici przez ochronę i co najmniej trzech lekarzy, Sunil natomiast przypłacił to życiem.


Zdaniem Nasira Saeeda, dyrektora organizacji zajmującej się ochroną chrześcijan - ofiar nietoleracji religijnej (Centre for Legal Aid, Assistance and Settlement - CLAAS), nic nie usprawiedliwia przemocy użytej w stosunku do Sunila Saleema. Zbyt wiele jest przypadków łamania prawa, kiedy ludzie sami wymierzają sprawiedliwość i bezkarnie mordują niewinnych. Sytuacje te szczególnie spotykają chrześcijan prześladowanych przez muzułmanów, którzy nie ponoszą za to żadnej odpowiedzialności.

 

- Smutno jest stwierdzać, że Pakistan, który powstał przy poparciu mniejszości religijnych, stał się miejscem, w którym żyją one w ciągłym strachu o swoje życie - powiedział prawnik. Zwrócił uwagę, że rząd Pakistanu nie potrafił zapewnić im ochrony, wielu ludzi uciekło z kraju, aby znaleźć schronienie gdzie indziej. - Nietolerancja, spotykająca członków mniejszości religijnych, osiągnęła w Pakistanie niepokojące rozmiary - oświadczył N. Saeed. Wezwał do "jak najszybszego zaprzestania tych okrucieństw".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook