Cyryl I: wybory prezydenckie ukazały jedność Rosjan wokół ich przywódcy

(fot. By Presidential Press and information Office (http://kremlin.ru/news/19556) [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons)

Patriarcha Moskwy i całej Rusi pogratulował Władimirowi Putinowi ponownego wyboru na prezydenta Rosji i nazwał go narodowym przywódcą.


"Twoje przekonujące zwycięstwo w wyborach w otwartej i uczciwej procedurze, z wysoką frekwencją, świadczy o tym, że Rosjanie różnych narodowości, religii i wyznań, różnych grup społecznych i wiekowych, a nawet różnych poglądów politycznych, zjednoczyli się wokół ciebie" - napisał w liście gratulacyjnym cytowanym przez portal pravmir.


Według patriarchy wyniki dowiodły, że nadzieje ludzi pokrywają się z poglądami Putina na temat przyszłości Rosji jako "miłującego pokój, prawdziwie suwerennego państwa, które chroni praw i wolności człowieka, a także ponoszącego odpowiedzialność za kultywowanie i pomnażanie wartości duchowych, moralnych i kulturowych, które ukształtowały nasz kraj".


Cyryl I złożył również życzenia szczęścia i długich lat życia prezydentowi Putinowi.


Przedstawiciele władz Rosji ocenili, że naruszenia i incydenty nie wpłynęły na przebieg i wynik wyborów.


Z kolei obserwatorzy niezależni sygnalizowali wielokrotnie takie naruszenia jak utrudnianie pracy obserwatorów, członków komisji wyborczych i dziennikarzy, przymuszanie wyborców i naruszanie zasady głosowania tajnego.


Napływały też sygnały o masowym dowożeniu wyborców do lokali wyborczych, wielokrotnym głosowaniu przez te same osoby i podrzucaniu do urn kart do głosowania.


Obecna kadencja prezydencka 65-letniego Putina zakończy się w 2024 roku. Jest drugą z rzędu, odkąd powrócił na Kreml w 2012 roku po czteroletniej przerwie.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.13

Liczba głosów:

62

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

j.urbanowicz 16:45:40 | 2018-03-20
Gorbaczow jednak miał rację, żeby całkiem nie rozwalać ZSRR.

Oceń 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook