Kard. Müller po raz kolejny zaproszony do Polski. "Nie możemy zapomnieć o modlitwie"

(fot. youtube.com/BP KEP)

Nie możemy pozwolić by duch materializmu wdarł się do naszych serc - powiedział kard Gerhard Ludwig Müller zachęcając do otwartości na Ducha Świętego.

 

Emerytowany prefekt Kongregacji Nauki Wiary przewodniczył w niedzielę wieczorem Mszy św. w stołecznym kościele Najczystszego Serca Maryi.

 

W czasie liturgii udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.

 

Kardynał przypomniał, że człowiek został stworzony przez Boga do miłości. - Nie możemy pozwolić na to by zły duch materializmu wdarł się do naszych serc - zaapelował duchowny.

 

Przyznał, że co prawda człowiek potrzebuje dóbr doczesnych, by mógł godnie funkcjonować, ale nie są one celami samymi w sobie. Naszym przeznaczeniem jest życie w miłości którą otrzymujemy w Duchu Świętym. A zatem, Miłość Boża jest ponad wszystko i miłość bliźniego. Tylko żyjąc w ten sposób możemy osiągnąć wieczne szczęście - oświadczył kard Muller.

 

Zachęcał młodzież do praktykowania swojej wiary.

 

W sposób szczególny zwrócił uwagę na znaczenie Mszy św. - Nie możemy w naszym życiu zapomnieć o modlitwie, w której zanosimy Panu wszystkie nasze troski oraz dziękczynienia. Stąd tak ważna jest coniedzielna Eucharystia. W każdej Mszy św. celebrujemy śmierć Jezusa Chrystusa, która jest wyrazem głębokiej miłości Boga do człowieka oraz naszej do Niego - zwrócił uwagę były prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

 

W uroczystościach wziął także udział bp warszawsko-praski bp Romuald Kamiński.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook