Kard. Baldisseri: młodzi nie chcą gotowych rozwiązań, lecz towarzyszenia

(fot. shutterstock.com)

Kościół przygotowuje się do Synodu Biskupów o młodzieży i powołaniach. Jutro w Rzymie rozpoczyna się spotkanie przedstawicieli młodych z całego świata. Zdaniem sekretarza generalnego Synodu trzeba ich nauczyć rozeznawania.

 

Młodzi nie oczekują od starszych gotowych rozwiązań, pomocy w przezwyciężeniu życiowych trudności i poczucia bezsensu. Młodzi potrzebują, by ktoś im towarzyszył w szukaniu własnej drogi - uważa kard. Lorenzo Baldisseri. Jako sekretarz generalny Synodu Biskupów odgrywa on kluczową rolę w przygotowaniu Kościoła do synodalnej debaty o młodzieży i powołaniach. W przyszłym tygodniu odbędzie się w Rzymie przedsyodalne spotkanie młodzieży ze wszystkich Kościołów lokalnych.

 

Odwołując się do głosów, które już teraz napłynęły w tej sprawie do Watykanu, kard. Baldisseri wskazuje na wielką aktualność procesu rozeznawania, którego uczy nas Papież Franciszek. Składa się on z trzech nieodzownych etapów: rozpoznanie, interpretacja, wybór. Ten, kto towarzyszy młodym musi być świadomym, że jednym z jego podstawowych celów jest pielęgnowanie w nich wolności wyboru - powiedział kard. Baldisseri.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.25

Liczba głosów:

20

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

urynos urynos 09:35:29 | 2018-03-20
"Towarzyszenie"? Tego terminu nie znajdziemy w katolickich słownikach teologicznych. Wymyślił go zapewne jakiś towarzysz. 

Oceń 3 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Franciszek2 08:14:21 | 2018-03-20
Najgorsza jest bezsilność. Wiadomo do czego doprowadzi to "odrzucenie gotowych rozwiązań" To czego chcą młodzi, papież zadekretuje, a pobłogosławi podobno sam Bóg. Dlatego ogień spadnie z Nieba.    

Oceń 2 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook