Bp Pieronek: modlitwa za papieża jest potrzebna. "Stał się on przedmiotem krytyki, również ze strony Kościoła"

(fot. youtube.com / fra3)

Wydaje się, że na naszych oczach papież Franciszek nas gorszy, ale prawda jest taka, że w ewangelicznej prostocie nie dorastamy mu nawet do pięt - stwierdził bp Pieronek.

 
W piątą rocznicę wyboru papieża Franciszka bp Tadeusz Pieronek podczas liturgii stacyjnej w kolegiacie św. Anny w Krakowie prosił o modlitwę za niego. Podkreślał, że jest to potrzebne, bo papież stał się przedmiotem krytyki, również ze strony Kościoła.
 
"Ta modlitwa za papieża jest potrzebna dlatego, że stał się on przedmiotem krytyki, niestety także ze strony członków Kościoła, a nawet księży i biskupów" - mówił.
 

 

Jak zaznaczył, zjawisko to nie jest czymś nowym, ale obecnie jest bardzo nasilone. Wspomniał także, że sam papież senior Benedykt XVI staje w obronie swojego następcy przez zwrócenie uwagi na "głupie uprzedzenia" sugerujące, jakoby Franciszek nie miał odpowiedniego przygotowania teologiczno-filozoficznego.

 

"Wydaje się, że na naszych oczach papież Franciszek nas gorszy, ale prawda jest taka, że w ewangelicznej prostocie nie dorastamy mu nawet do pięt" - powiedział biskup.

 

Biskup stwierdził też, że Ojciec Święty należy do tych ludzi, którzy pomagając, ukazują twarz Jezusa Chrystusa: "on biednych, chorych, pogardzanych uznaje za braci".

 

Nawiązując do czytań liturgii Słowa, hierarcha podkreślił wielorakie cudowne wartości wody, która "w Bożych zamiarach służy człowiekowi nie tylko do zaspokojenia pragnienia, ale również jako woda żywa otwiera bramę do życia wiecznego". Przez obraz wody wypływającej spod progu świątyni oraz chorego czekającego na uzdrowienie w sadzawce Betesda kaznodzieja zwraca uwagę na konieczność zaufania Bogu mocniej niż człowiekowi i samemu sobie.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.13

Liczba głosów:

339

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

urynos urynos 09:33:10 | 2018-03-15
Po raz kolejny bp Pieronek stracił doskonałą okazję do milczenia. Czyżby w żydowskiej Fundacji im. Stefana Batorego, do której należał, niczego go nie nauczyli?

Oceń 1 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook