Nuncjusz w Egipcie o sytuacji Kościoła katolickiego oraz relacjach z prawosławiem i islamem

(fot. shutterstock.com)

Sytuacja Kościoła katolickiego w Egipcie, relacje z Kościołem prawosławnym oraz muzułmanami - to główne tematy, które w czasie rozmowy z papieżem poruszył nuncjusz apostolski w tym kraju.

 

Abp Bruno Musarò mówił także, iż nadal żywa pozostaje pamięć o wizycie Franciszka w tym kraju i to nie tylko wśród katolików, ale także wśród muzułmanów.


- Podczas spotkania z papieżem mówiłem o sytuacji Kościoła katolickiego w Egipcie oraz o relacjach ze wspólnotą prawosławną. Ich zwierzchnik Tawadros II, przyjaźni się z Franciszkiem już od czasu, gdy spotkali się po raz pierwszy. Wskazałem także na dobre relacje z muzułmanami. Wielki imam Uniwersytetu al-Azhar przechowuje w swojej pamięci szczególnie ostatnie spotkanie z papieżem w Watykanie. Ojciec Święty zaprosił go wtedy także na obiad do Domu św. Marty. Ten piękny, prosty gest pozostawił w nim bardzo dobre wspomnienia. I to jest przewodnia linia posługi papieskiej: dialog, bliskie, braterskie kontakty z innymi. Chodzi o dialog także na poziomie teologicznym, o ile jest to oczywiście możliwe - powiedział nuncjusz apostolski w Egipcie.

 

W czasie audiencji abp Musarò poruszył także temat terroryzmu. Wskazał na działania podjęte przez prezydenta Egiptu Abdela Fattaha al Sisiego, aby uwolnić ten kraj od grup ekstremistycznych. Szczególnymi działaniami została objęta północna część półwyspu Synajskiego. - Ludzie mają nadzieję - stwierdził nuncjusz apostolski w Egipcie - że ta operacja wojskowa przyniesie pozytywne rezultaty.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook