Papież zagrał w filmie. Reżyser: Franciszek był w czasie nagrań bardzo spontaniczny i bezpośredni

(fot. MikeDotta / Shutterstock.com)

To nie jest tylko film o papieżu, lecz przede wszystkim film z papieżem. Na tym polega jego największe novum - mówi reżyser Wim Wenders o swej najnowszej kinowej produkcji zatytułowanej "Papież Franciszek. Człowiek słowa".

 

Ten film dokumentalny jest wyjątkową rozmową Ojca Świętego ze światem. Zdaje się w nim odpowiadać na najpilniejsze pytania zadawane mu w naszym imieniu m.in. przez rolników, robotników, dzieci i starców, więźniów, a także mieszkańców faweli i obozów dla uchodźców.


- Watykan zostawił mi totalną wolność, co do scenariusza pozwalając decydować o tym, jak film ma wyglądać. Nie było w tej kwestii żadnych nacisków, co więcej otworzyło się przed nami wiele drzwi - mówi VaticanNews niemiecki reżyser.

 

Prace nad tą kinową produkcją trwały dwa lata. - Przeprowadziliśmy z papieżem trzy długie rozmowy, jedno nagranie zostało robione w Asyżu, ojczyźnie św. Franciszka. Po czym nastąpiły długie miesiące montażu. Ostateczny rezultat jest taki, że odnosi się wrażenie iż papież mówi do każdego z widzów osobno - wskazuje Wenders.

 

Reżyser ujawnia, że Franciszek był w czasie nagrań bardzo spontaniczny i bezpośredni. Na planie nawiązał dobrą relację ze wszystkimi - od reżysera i scenarzysty poczynając, a na elektrykach i asystentach kończąc.

 

Symfonię stawianych Franciszkowi pytań uzupełniają oficjalne wypowiedzi papieża m.in. w siedzibie ONZ, Jad Waszem, czy z pielgrzymek do Afryki, Azji i Ameryki. - Staraliśmy się zrealizować dzieło otwarte dla wszystkich, bez względu na wiarę czy kulturę, właśnie dlatego, że przesłanie Franciszka ma charakter uniwersalny - podkreśla Wenders.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.63

Liczba głosów:

38

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook