W Jerozolimie odbyła się międzyreligijna konferencja na temat encykliki "Laudato si'"

(fot. shutterstock.com)

W Jerozolimie w Centrum Notre Dame zorganizowano konferencję na temat encykliki "Laudato si'". Odbyła się ona pod hasłem: "Pochwalony bądź Panie - ekologia Papieża Franciszka, troską o wspólny dom".


Konferencja zgromadziła licznych przedstawicieli zakonów i zgromadzeń posługujących w ziemskiej ojczyźnie Jezusa. Obecni byli także reprezentanci miejscowej społeczności, żydzi, chrześcijanie i muzułmanie.

 

Głównym celem konferencji było nie tylko przestawienie encykliki papieża Franciszka szerszemu gronu, ale także próba wspólnego pochylenia się nad problemami ekologii i dyskusja o konkretnych sposobach troski o wspólny dom.

 

Wśród zaproszonych gości był prefekt watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, kard. Peter Turkson. Zwrócił on uwagę na wyzwania ekologiczne jakie stają dziś przed nami. Kolejnymi prelegentami byli profesor Mohammed Dajani Daoudi, dyrektor i założyciel Wasatia Academic Graduate Institute oraz rabin David Rosen, odpowiedzialny za dialog międzyreligijny. Pierwszy z nich zwrócił uwagę na muzułmańską tradycję troski o ziemię, podczas gdy drugi wygłosił referat na temat żydowskich perspektyw ekologii.

 

Konferencję zakończył profesor Stefano Zamagni, wykładowca ekonomii na uniwersytecie bolońskim.

 

Konferencja odbyła się pod patronatem honorowym watykańskiej Dykasterii do spraw Integralnego Rozwoju Człowieka, Delegata Apostolskiego w Jerozolimie, jak również Konferencji Ordynariuszy Ziemi Świętej.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.37

Liczba głosów:

43

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?