Bp Tomasik: pontyfikat papieża Franciszka niesie ze sobą doświadczenie Kościoła ubogiego

(fot. DobreMedia / youtube.com)

Pontyfikat papieża Franciszka niesie ze sobą doświadczenie Kościoła ubogiego - powiedział bp Henryk Tomasik z okazji przypadającej dzisiaj, piątej rocznicy wyboru kard. Jorge Mario Bergoglio na Stolicę Piotrową. W całym Kościele odprawione są dzisiaj msze św. w intencji papieża.


Według biskupa radomskiego, "trudno mówić o radykalnej zmianie Kościoła za pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka".

 

- Ale z pewnością wnosi On pewien styl. Zresztą każdy z ostatnich pontyfikatów ma swoją specyfikę. Papież Franciszek niesie ze sobą doświadczenie biedy, trudnej sytuacji materialnej, bytowej, społecznej bardzo wielu ludzi. To jest bardzo widoczne w nauczaniu Ojca Świętego - mówił bp Tomasik w audycji "Kwadrans dla Pasterza" na antenie Radia Plus Radom.

 

Bp Tomasik dodał, że "papież Franciszek niesie również ze sobą prostotę, bezpośrednie przemawianie, które prowokuje do głębszej refleksji, także na tematy duszpasterskie".

 

- Ojciec Święty uczy doświadczenia normalnego kontaktu. Jest papieżem, który akcentuje w sposób szczególny relacje międzyludzkie i kontakt osobowy - powiedział ordynariusz radomski.

 

Podczas ostatniej audiencji generalnej Franciszek wygłosił katechezę na temat Eucharystii. Papież poruszył temat intencji za mszę świętą. - Jeśli chcesz złożyć ofiarę - uczyń to, ale za mszę św. się nie płaci. Ważne, aby to zrozumieć - powiedział wówczas papież.

 

- To efekt bezpośredniości Ojca Świętego, który niesie ze sobą doświadczenie życia ludzi biednych. One kształtują Jego wypowiedzi. To są pewne sugestie, które wymagają rzeczywiście uwzględnienia. To nie są dogmaty - skomentował bp Henryk Tomasik.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook