Opole: bezpłatny punkt informacyjny dla migrantów z Europy Wschodniej

(fot. Eliza Bartkiewicz / episkopat.pl)

Z inicjatywy opolskiego biskupa Andrzeja Czai, przy Parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu działa od marca bezpłatny punkt informacyjny dla migrantów pochodzących z Europy Wschodniej. Można w nim uzyskać informacje w zakresie różnych spraw urzędowych i pomoc duchową w języku rosyjskim, ukraińskim i białoruskim.

 

Punkt informacyjny zlokalizowany jest w budynku katechetycznym, w którym znajduje się także świetlica Cegiełka, przy Parafii Przemienienia Pańskiego na Osiedlu Armii Krajowej (dawny "ZWM"). Zainteresowani mogą uzyskać pomoc we wtorki od 19.15 do 20.15 oraz w niedziele w godzinach od 13.30 do 15.00. Ponadto, w dni robocze od 16.00 do 20.00 pod numerem telefonu 721 888 771.

 

Migranci mogą uzyskać pomoc w wypełnianiu różnych dokumentów związanych z legalizacją swojego pobytu w Polsce oraz informacje dotyczących podjęcia pracy, edukacji, pomocy socjalnej czy stypendialnej. Wśród dyżurujących jest także pochodzący z Białorusi ks. Witali Burko, który pomaga w sprawach duchowych i duszpasterskich.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook