Ponad 220 osób wyruszyło na całonocną Drogę Krzyżową na św. Krzyż

(fot. Stowarzyszenie Wiosna)

Terenowa Droga Krzyżowa prowadzi z Kielc do sanktuarium na Świętym Krzyżu.

 

Mottem przewodnim pokutnego nabożeństwa w drodze, zorganizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, są słowa: "Krzyżu święty, nade wszystko".

 

Wydarzenie odbywa się w bardzo trudnych warunkach, przy kilkunastostopniowym mrozie, w górzystym i oblodzonym terenie.Uczestnicy Drogi Krzyżowej spotkali się najpierw na Mszy św. o godz. 20. pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego, w kościele NMP Matki Kościoła w Kielcach-Dąbrowie. Mszę św. koncelebrowało kilku kapłanów, którzy idą wraz z pielgrzymami.- Modlę się, by ten dzisiejszy wieczór i noc były szczęśliwe i owocne dla waszego życia - życzył bp Jan Piotrowski.

 

"By nie zmęczyć się miłością"

 

W homilii biskup kislecki mówił m.in. o znaczeniu krzyża w ludzkiej egzystencji, podkreślał znaczenie miłości i relacji z Bogiem. - Jako chrześcijanie jesteśmy zaproszeni, by szukać Jezusa i Jego głosu, by nie zmęczyć się miłością, która jest zakorzeniona w miłości Boga - mówił bp Piotrowski. Wspominał Helenę Kmieć, jej świadomy wybór misji i Jezusa, zauważył, że to właśnie krzyż prowadzi do źródła odkupieńczej miłości, która żyje w słowach, sakramentach.

 

Po Mszy św. uczestnicy wyruszyli na Drogę Krzyżową. Wśród nich są weterani tego organizowanego od czterech lat wydarzenia, którzy szli rokrocznie. Są np. koleżanki z pracy, idzie Michał Godowski - starosta kielecki, jest sporo młodzieży. Modlono się w intencji przewodnika, zmarłego śp. Lecha Segieta, który trzykrotnie prowadził Drogę Krzyżową na św. Krzyż.

 

Moja Ekstremalna Droga Krzyżowa >>

 

Trasa Drogi Krzyżowej rozpoczęła się na obrzeżach Kielc, w zdecydowanej większości przebiega jednak przez Świętokrzyski Park Narodowy. Poza pierwszym odcinkiem, trasę stanowi czerwony szlak świętokrzyski. W związku z tym od uczestników wymaga się uwagi w śledzeniu oznakowania, aby nie schodzić z wyznaczonego szlaku.Przebieg i organizacja Drogi Krzyżowej zostały zaaprobowane i uzgodnione z dyrekcją Świętokrzyskiego Parku Narodowego i klasztorem Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook