"Wolność nie może być sprzeczna z prawami innych". Władze miasta zamknęły ponad 700 kościołów

(fot. shutterstock.com)

Władze stolicy Rwandy - Kigali poleciły zamknąć 714 kościołów w mieście ze względu na ich zły standard bezpieczeństwa i higieny.

 

Większość obiektów, głównie tradycji zielonoświątkowej, nie miała ani bieżącej wody, ani toalet, poinformowała 28 lutego miejscowa anglojęzyczna gazeta "The New Times Rwanda", powołując się na przedstawiciela rządu. Według niego wiele tych obiektów mieściła się w namiotach, inne nie miały niezbędnych zezwoleń oficjalnych.

 

Wasza wolność religijna nie może stać w sprzeczności z prawami innych ludzi


Przewodniczący Wydziału Partii Politycznych i Społeczeństwa Obywatelskiego rządu Rwandy - Justus Kangwagye oświadczył, że miejsca modlitwy muszą spełniać podstawowe wymagania w zakresie bezpieczeństwa, higieny, infrastruktury i przepisów prawnych. Zaznaczył, że proboszczowie i inni gospodarze dużej części zamkniętych świątyń prosili o powstrzymanie tych procesów do czasu, aż znajdą oni właściwe rozwiązanie. Według polityka nabożeństwa winny się odbywać w sposób zorganizowany i z zachowaniem podstawowych standardów.

 

"Wasza wolność religijna nie może stać w sprzeczności z prawami innych ludzi" - podkreślił Kangwagye. Zaznaczył również, że ludzie chodzący do kościoła mają prawo do "minimum porządku i standardów". Zapowiedział, że kościoły zostaną ponownie otwarte dopiero wówczas, gdy spełnią wymagane warunki. Wyjaśniono jednocześnie, że nie jest to atak na wolność wyznania.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.14

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook