Kraków: ruszyły zapisy na XVI Forum Młodych

(fot. shutterstock.com)

Pod hasłem "Nie bój się…" odbędzie się 23-25 marca XVI Forum Młodych Archidiecezji Krakowskiej.

 

Jak co roku, Forum Młodych wpisuje się w diecezjalne obchody 33. Światowego Dnia Młodzieży.

 

W planie trzydniowego spotkania są konferencje, wspólna modlitwa, koncert oraz wyjście pod hasłem "Nie bój się, spotkaj Chrystusa w swoim bliźnim".

 

Kulminacją forum jest Msza Św. w Katedrze Wawelskiej pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego w Niedzielę Męki Pańskiej (Palmową). Tematem tegorocznej edycji Forum są słowa "Nie bój się…" (Łk1,30) - hasło Światowego Dnia Młodzieży, który przed spotkaniem w Panamie odbywa się na poziomie diecezjalnym.

 

- Kiedy zaczęliśmy tworzyć te spotkania 16 lat temu, w Krakowie nie było żadnych corocznych obchodów ŚDM - wspomina moderator RAM ks. Paweł Kubani.

 

Jak dodał, przez to symboliczne spotkanie młodych z biskupem diecezji inicjatorzy forum chcieli wypełnić pragnienie serca Ojca Świętego, który ustanowił ŚDM.

 

Zaproszenie na Forum kierowane jest nie tylko do młodzieży należącej do przyparafialnych grup Ruchu Apostolstwa Młodzieży - wziąć udział może każdy w wieku od 15 do 30 roku życia. Listy z zaproszeniem posłano do wszystkich parafii w archidiecezji krakowskiej.

 

- Młodzi lubią być razem, integrować się i poznawać, dlatego chcieliśmy zapewnić, by w dobry sposób przeżyli swoje święto - zauważa ks. Kubani.

 

Każdy, kto zdecyduje się na przyjazd na Forum, proszony jest przez organizatorów o przywiezienie symbolicznego gwoździa, z przymocowanym napisem "To nie gwoździe Cię przybiły, lecz mój grzech". Będą one wykorzystane podczas planowanej Drogi Krzyżowej.

 

Zgłoszenia można dokonać w biurze Grupa Apostolskich RAM Archidiecezji Krakowskiej przy ul. Wiślnej 12/7 lub kontaktując się na [email protected] do 19 marca.

 

Grupy Apostolskie są ruchem zainicjowanym w 1973 roku przez kard. Karola Wojtyłę - ówczesnego biskupa krakowskiego. Formacja młodzieży odbywa się m.in. przez spotkania w kilkudziesięciu parafiach w całej archidiecezji oraz rekolekcje wyjazdowe.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook