Syria: w ataku na chrześcijańską dzielnicę Damaszku zginęło troje dzieci

(fot. kafeinkolik / Shutterstock.com)

Nuncjusz apostolski w Syrii, kard. Mario Zenari alarmuje o zaciętych walkach w Damaszku.

 

- Atakami są dotknięte szczególnie chrześcijańskie dzielnice - powiedział kardynał w rozmowie z portalem "Vatican News".

 

W wyniku ataku rebeliantów na centrum miasta zginęło troje dzieci, które znajdowały się w szkole prowadzonej przez franciszkanów. Według doniesień francuskiej organizacji "SOS Chretiens d’Orient" atak islamistów z Ghouty rozpoczął się w godzinach rannych i trwał kilka godzin. Zdaniem nuncjusza stolica Syrii przeżywa "odrodzenie wojny".

 

- Z powodu niemal codziennego ostrzału rakietami i pociskami moździerzowymi wiele szkół chrześcijańskich w Damaszku musiało pozostać zamkniętych - powiedział nuncjusz.

 

Chociaż całe miasto zostało dotknięte bombardowaniami, skupiły się one głównie na starym mieście, gdzie znajdują się kwartały zamieszkane przez chrześcijan. Ostrzał starego miasta był reakcją rebeliantów na działania sił rządowych w rejonie Ghouta.Położona w centralnej Syrii Ghouta przeżyła jedną z najbardziej krwawych fal ataków od początku konfliktu.

 

- Zginęło ok. 250 osób, w tym co najmniej 60 dzieci, w ciągu 48 godzin - podało w środę syryjskie obserwatorium praw człowieka. Ponad 1200 osób zostało rannych, wiele z nich ciężko.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook