Kapelan rzymskiego więzienia: papież pokazuje osadzonym, czym jest miłosierdzie

(fot. shutterstock.com)

Słowa papieża to słowa pełne nadziei, dodające odwagi i zachęcające do tego, aby się nie poddawać - tak wczorajsze przesłanie do więźniów wygłoszone po modlitwie "Anioł Pański" skomentował ks. Sandro Spriano, kapelan rzymskiego więzienia Rebibbia.

 

Ojciec Święty w swoich życzeniach dla osób pozbawionych wolności podkreślił znaczenie przebaczenia i zachęcił, aby zwłaszcza w czasie rozpoczętego Wielkiego Postu pamiętać o miłosierdziu Pana.


W wywiadzie dla Radia Watykańskiego ks. Spriano opowiedział o tematyce wielkopostnych katechez przygotowanych dla osadzonych. Wyraził także swoje zadowolenie ze słów papieża, przypominając jednocześnie, że niejednokrotnie już poświęcał on swoją uwagę więźniom, pokazując im, czym jest miłosierdzie.

 

- Rozpoczęliśmy Wielki Post, pierwszą niedzielę, właśnie od słów papieża skierowanych do więźniarek z Santiago podczas jego podróży do Chile. Wychodząc od tego przesłania, chcemy rozmawiać o nadziei, o której Franciszek zawsze mówi, a którą nie zawsze jesteśmy w stanie dostrzec. Chcielibyśmy przebyć tę wielkopostną drogę, odwołując się do pełnych żalu słów papieża wypowiedzianych do kobiet z chilijskiego więzienia o tym, że niezbędne jest przebaczenie. Przebaczenie sobie nawzajem i prośba do społeczeństwa o przebaczenie, bez tego bowiem trudno pójść dalej. Franciszek pokazał nam, że Bóg jest miłosierny również dwa lata temu, w Wielki Czwartek, kiedy przybył do więzienia i po zakończonej Mszy przytulił każdego z 400 więźniów. Nic przy tym nie mówiąc, dał do zrozumienia, że Bóg właśnie taki jest - powiedział ks. Spriano.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook