Greckokatolicka parafia wpadła na niecodzienny pomysł finansowania budowy

(fot. Cerkiew Św. Mikołaja w Cyganku / facebook.com)

Chciałbym zaprosić wszystkich odważnych do podjęcia wyzwania. Czy ufasz na tyle Panu, że On zatroszczy się o Ciebie i Twoje finanse? - czytamy na stronie greckokatolickiej parafii. 

 

Nazwa projektu pochodzi od Dziesięcinnej Cerkwi z Kijowa, którą wybudował w latach 989-996 św. Włodzimierz Wielki. Wydzielił on na jej budowę oraz utrzymanie 10% swoich dochodów - stąd nazwa Dziesięcinna Cerkiew.

 

"Nawiązując do tej historycznej tradycji, po wielu dniach modlitwy do Boga i poszukiwań sposobów rozwiązania kwestii finansowania odbudowy wieży kościoła p.w. św. Mikołaja w Żelichowie postanowiłem, że będzie to Dziesięcinna Wieża" - pisze ks. Paweł Potoczny, proboszcz parafii. 

 

"Znaczy to tyle, że każdego miesiąca będę przekazywał 10 % mojego prywatnego dochodu na cel odbudowy wieży. Jestem przekonany, że dzięki tej decyzji uda mi się odbudować wieżę, która została zdemontowana pod koniec II-ej wojny światowej" - czytamy na stronie parafii. 

 

"Jednocześnie chciałbym zaprosić wszystkich odważnych do podjęcia wyzwania. Czy ufasz na tyle Panu, że On zatroszczy się o Ciebie i Twoje finanse? Czy wierzysz w to, że można przeżyć przez miesiąc za 90% dochodu? Jeżeli tak, to możesz to zrobić, a Pan zatroszczy się o resztę"! - pisze ks. Potoczny.

 

Więcej informacji o zbiórce pieniędzy oraz danych kontaktowych na stronie parafii

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook