Uznano kolejny cud uzdrowienia w Lourdes! Lekarze rozkładają ręce: to niewytłumaczalne

(fot. shutterstock.com)

Uzdrowienie zmagającej się z paraliżem francuskiej siostry zakonnej po pielgrzymce do sanktuarium w Lourdes było cudem i jest to 70. formalnie stwierdzona Boża interwencja w związku z wizytą w tym sanktuarium - podała we wtorek agencja AP.

 

Dr Alessandro de Franciscis - dyrektor Biura Lekarskiego w Lourdes, które bada przypadki niewytłumaczalnych uzdrowień - oświadczył, że jest "absolutnie przekonany", iż nie ma medycznego wytłumaczenia dla wyleczenia siostry Bernadette Moriau.

 

Według wydanego w niedzielę komunikatu biskupa diecezji Beauvais, Jacques'a Benoit-Gonnina, "zgodnie z naszym aktualnym stanem wiedzy naukowej doszło do niewytłumaczalnego uzdrowienia".

 

Badanie przypadku Moriau, 79-letniej dziś franciszkanki z Bresles na północy Francji, zostało otwarte w 2009 roku, rok po jej uzdrowieniu.

 

Jak pisze francuski dziennik "Liberation", 11 lipca 2008 roku siostra Bernadette, która od 40 lat zmagała się z paraliżem, wróciła z pielgrzymki do Lourdes i - jak sama opisuje - modliła się w kaplicy swego klasztoru. "Poczułam błogość w całym ciele, rozluźnienie i ciepło - opowiada na nagraniu wideo opublikowanym na stronie internetowej diecezji. - Wróciłam do pokoju. Usłyszałam głos: 'pozbądź się wszystkich przyrządów' (gorsetu, szyny na nogę). Nie zadawałam sobie pytań; wszystko zdjęłam, nie wiedząc, co się dzieje".

 

Od tego momentu siostra zaczęła chodzić bez żadnych pomocy, co wcześniej było niemożliwe z powodu uszkodzenia odcinka rdzenia kręgowego. Żeby wytrzymać ból, od 1995 roku każdego dnia brała morfinę.

 

Pod koniec grudnia 2008 roku jej lekarz Christophe Fumery zwrócił się do władz kościelnych, by jej uzdrowienie zostało uznane za cud.

 

Lourdes we Francji jest 15-tysięcznym miasteczkiem u stóp Pirenejów. Według tradycji katolickiej między lutym a lipcem 1858 roku Matka Boża ukazała się w tamtejszej grocie 18 razy 14-letniej Bernadetcie Soubirous. To właśnie wtedy miało trysnąć w tym miejscu źródło wody, które bije do dziś.

 

Sanktuarium słynie na całym świecie jako miejsce uzdrowień. Przyjmuje codziennie setki obłożnie chorych, którzy kąpią się w specjalnych basenach z wodą pochodzącą ze źródła w Grocie Massabielskiej, zwanej Grotą Objawień. Grotę odwiedza co roku 5-6 mln wiernych.

 

Według doktora de Franciscisa do tej pory lekarze stwierdzili ponad 7 tys. niewytłumaczalnych z medycznego punktu widzenia powrotów do zdrowia. Spośród nich już 70 Kościół uznał za cud. Ostatni, nie licząc cudu uzdrowienia siostry Bernadette, został zatwierdzony w 2012 roku.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

KL 20:52:46 | 2018-02-13
Dziwne, nie wiem co powiedzieć. Oglądałem dziś zdjęcia umierających z głodu dzieci w Loasie, czy gdzieś tam (zupełenie bez znaczenia, śmierć z głodu jest wszędzie taka sama). Tam rodzice tych dzieci z rozpaczy tracą zmysły, a tu Pan Bóg uzdrawia staruszkę... Coraz bardziej mnie ten dobry i miłosierny Bóg zadziwia...

Oceń 4 6 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook