Bp Marek Szkudło: w Lourdes odzyskujemy pewność matczynej miłości

(fot. shutterstock.com)

"W Lourdes odzyskujemy pewność matczynej miłości" - mówił bp Marek Szkudło, który przewodniczył w niedzielę wieczorem obchodom Światowego Dnia Chorych w Rudzie Śląskiej - Kochłowicach.


- Tak sobie myślę, że w tym sanktuarium, kochłowickim Lourdes, opieka duszpasterska pozwala nam odzyskać pewność matczynej miłości i odkryć powołanie do opieki nad każdym człowiekiem będącym w potrzebie - mówił biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej. Hierarcha zapewnił także, że przeżywając Światowy Dzień Chorego pragnie objąć modlitwą wszystkich chorych i będących w jakiejkolwiek potrzebie.

 

Dziękuję tym, którzy są znakiem nadziei

 

- Pragnę również objąć modlitwą i podziękować wszystkim, którzy swoją postawą służby, jak Maryja, są znakiem nadziei dla wszystkich chorych: lekarzom i pielęgniarkom, kapłanom i osobom konsekrowanym, szafarzom nadzwyczajnym Najświętszego Sakramentu, wolontariuszom - dodał.Bp Szkudło zwrócił się także ze słowami wdzięczności do rodzin opiekujących się chorymi.

 

- Nie możemy nie wspomnieć rodzin, które z czułością i wytrwałością opiekują się swoimi dziećmi, rodzicami i krewnymi, chronicznie chorymi, czy też z poważną niepełnosprawnością i wszystkich, którzy uczestniczą w tej misji Kościoła - powiedział. Kończąc homilię zaapelował jeszcze raz, aby kochłowickie sanktuarium "przez troskę o chorych i ich opiekunów było miejscem, w którym odzyskujemy pewność matczynej miłości".

 

Eucharystię w kościele św. Trójcy Przenajświętszej poprzedziło nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny. Odbyło się ono w pobliskim sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Tam miało także miejsce przekazanie relikwii św. Bernadety Soubirous kochłowickiej wspólnocie wiernych. Po Eucharystii obchody w Kochłowicach dopełniło nabożeństwo zakończone wystawieniem Najświętszego Sakramentu połączone z błogosławieństwem lourdzkim udzielonym wiernym zebranym w kościele.

 

Ostatnim akcentem była możliwość uczczenia relikwie św. Bernadety.Światowy Dzień Chorych został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II. Na dzień obchodów wybrano wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, które przypada 11 lutego. W 1858 r. w tym dniu w grocie Massabielskiej "Piękna Pani" objawiła się Bernadecie Soubirous prosząc ją o modlitwę różańcową.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.4

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

ponury 13:04:54 | 2018-02-12
czyżby bałwochwalstwo ???

Oceń 2 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WyjdzZNiegoLuduMoj 11:26:31 | 2018-02-12
O objawieniach z Lourdes napisałem po artykułem dotyczacym cudów.
Zwróćcie proszę jednak jeszcze uwagę na to jak dużo nie tyle niebliblinych rytuałów, ale wręcz pogańskich obrządków, odbyło się podczas nabożeństwa w Rudzie Śląskiej.
ANI RAZU NIE POJAWIA SIĘ W TEKŚCIE BÓG CZY JEZUS CHRYSTUS
To tylko wyjęte z tekstu ...
1. "Eucharystię w kościele św. Trójcy Przenajświętszej poprzedziło NABOŻEŃSTWO KU CZCI NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY." Ku czyjej czci odbyło się to nabożeństwo? Gdzie tu miejsce dla Chrystusa?
2. "Tam miało także miejsce PRZEKAZANIE RELIKWII ŚW. BERNADETY SOUBIROUS kochłowickiej wspólnocie wiernych." Ludzkie szczątki otoczone kultem i czcią. A Bóg?
3. "Po Eucharystii obchody w Kochłowicach dopełniło nabożeństwo zakończone wystawieniem Najświętszego Sakramentu połączone z BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM LOURDZKIM udzielonym wiernym zebranym w kościele." A gdzie Boże błogosławieństwo?
4. "Ostatnim akcentem była MOŻLIWOŚĆ UCZCZENIA RELIKWI św. Bernadety." Po raz kolejny cześć ludzkim szczątkom, a nie Bogu.
5. "Na dzień obchodów wybrano WSPOMNIENIE MATKI BOŻEJ Z LOURDES, które przypada 11 lutego." Wspomnienie zwodniczych szatańskich objawień. 
6. "W 1858 r. w tym dniu w grocie Massabielskiej "PIĘKNA PANI" OBJAWIŁA SIĘ Bernadecie Soubirous prosząc ją o MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ." To już pozostawiam bez komentarza ...

Oceń 7 6 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook