Kard. Gracias: Indie potrzebują chrześcijan

Radio Watykańskie
(fot. reddees / Shutterstock.com)

Bądźmy w pełni obywatelami naszego kraju i w pełni chrześcijanami - to powołanie każdego ochrzczonego Hindusa - stwierdził przewodniczący Konferencji Episkopatu Indii.

 

Kard. Oswald Gracias dodał, że Kościół potrzebuje narodu, ale Indie potrzebują także chrześcijan.

 

Słowa te arcybiskup Bombaju wypowiedział w czasie obrad konferencji episkopatu tego azjatyckiego kraju, które koncentrują się na temacie przynależności do narodu, temacie obywatelstwa. Wybór tego zagadnienia jest m.in. odpowiedzią na działalność hinduistycznych grup fundamentalistycznych, bardzo aktywnych w Indiach. Szukają one sposobu na ograniczenie udziału i wkładu mniejszości religijnych w życie narodu.

 

Dla osiągnięcia swojego celu często uciekają się do przemocy, działając niejednokrotnie wbrew przepisom konstytucji.

 

"Dlatego też - stwierdził kard. Gracias - obowiązkiem chrześcijan jest szerzenie wartości ewangelicznych w życiu społeczeństwa, aby w ten sposób przyczyniać się do wyeliminowania korupcji, pogłębiania prawdy, sprawiedliwości, odrzucenia uprzedzeń oraz wyzyskiwania i uciskania dalitów".

 

Dodajmy, że w Indiach Kościół katolicki obrządku łacińskiego podzielony jest na 132 diecezje, w których posługuje 183 biskupów. Konferencja Episkopatu Indii jest największą w Azji, a czwartą na świecie. Natomiast kard. Oswald Gracias, metropolita Bombaju, przewodniczący tamtejszej konferencji, jest członkiem Rady Kardynałów wspierającej papieża Franciszka w planach reformy Kurii Rzymskiej.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook