Koniec procesu kanonizacyjnegoy papieża Pawła VI już na horyzoncie

(fot. Ambrosius007 / CC BY-SA 3.0)

Coraz bliżej do kanonizacji papieża Pawła VI - wynika z informacji z Watykanu. Według tamtejszych źródeł komisja kardynałów i biskupów w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zaaprobowała w głosowaniu we wtorek cud przypisywany wstawiennictwu papieża Montiniego.


Błogosławiony Paweł VI zostanie ogłoszony świętym prawdopodobnie w październiku, a więc kilka tygodni po 40. rocznicy jego śmierci. Uroczystość ta odbędzie się w czasie synodu biskupów na temat młodzieży i w dniach obchodów 40. rocznicy wyboru świętego Jana Pawła II.

 

Papież Paweł VI i pustelnik Charbel >>


Jednomyślna aprobata w komisji kardynałów i biskupów była ostatnim etapem procesu w watykańskiej kongregacji. Dokumentacja zostanie teraz przekazana papieżowi Franciszkowi, by wyraził zgodę na ogłoszenie dekretu o uznaniu cudu. Następnie na konsystorzu wyznaczona zostanie data kanonizacji.

Wybrany do niej cud uzdrowienia, niewytłumaczalny z medycznego punktu widzenia, dotyczy wyleczenia płodu u kobiety z Werony. Pisaliśmy o nim więcej ponad miesiąc temu.

 

Ciąża była zagrożona z powodu stwierdzonych przez lekarzy uszkodzeń płodu. Jak wyjaśniły źródła kościelne, cytowane przez włoski portal Vatican Insider, kilka dni po beatyfikacji Pawła VI w 2014 roku ciężarna kobieta, której życie było także zagrożone, udała się na modlitwę do sanktuarium nowego błogosławionego w jego rodzinnych stronach w Brescii na północy Włoch. Jej córka urodziła się zdrowa.

Dokumentacja medyczna tego przypadku została przestudiowana przez komisję lekarzy z kongregacji, a następnie przez teologów.

 

Wyjątkowy gest Pawła VI. "Dobrze byłoby zachować tę informację w tajemnicy" >>

Paweł VI, czyli Giovanni Battista Montini, urodził się w 1897 roku. Na czele Kościoła katolickiego stał w latach 1963-1978. Jako następca Jana XXIII zakończył obrady Soboru Watykańskiego II i realizował jego nauczanie oraz postanowienia. Zapoczątkował też podróże zagraniczne po świecie. Zmarł w Castel Gandolfo 6 sierpnia 1978 roku.

Paweł VI będzie kolejnym papieżem XX wieku ogłoszonym świętym w ostatnich latach, po Janie XXIII i Janie Pawle II.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.17

Liczba głosów:

47

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook