Do prokuratury w Watykanie trafiły dwa zawiadomienia o przestępstwach wobec nieletnich

(fot. shutterstock.com / igorstevanovic)

Prokuratura w Watykanie otrzymała ostatnio dwa zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstw przeciwko nieletnim - ogłosił w sobotę prokurator trybunału za Spiżową Bramą Gian Piero Milano w sprawozdaniu przedstawionym w czasie inauguracji roku sądowego.

 
Watykański prokurator nie podał szczegółów spraw. Wyjaśnił, że wszczęte postępowanie jest na etapie wstępnym i zostało objęte całkowitą tajemnicą.
 
Milano poinformował też, że po raz pierwszy wymiar sprawiedliwości Watykanu złożył wniosek o wytoczenie procesu w sprawie prania brudnych pieniędzy. To, jak zaznaczył, także rezultat międzynarodowej współpracy watykańskich śledczych.
 
W przedstawionym raporcie podano również, że w latach 2013-2017 na mocy decyzji wymiaru sprawiedliwości Państwa Watykańskiego w związku ze śledztwami w sprawach nieprawidłowości i oszustw finansowych skonfiskowano łącznie kwotę o równowartości ponad 25 mln euro. W sumie tej jest prawie 22 mln euro, 4,7 mln dolarów USA, 1,4 mln funtów, 800 tys. dolarów australijskich i 650 tys. franków szwajcarskich.
 
Prokurator Milano powiedział także, że Stolica Apostolska wyraża "stanowczą wolę współpracy w walce z przestępstwami finansowymi". Odnotował coraz ściślejsze współdziałanie ze stroną włoską.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?