Abp Grzegorz Ryś: każdy jest świątynią, w której mieszka Bóg

(fot. Maskacjusz TV / youtube.com)

Być może właśnie ten dzień dzisiejszy trzeba tak przeżyć, by odkryć, że każdy z nas jest świątynią Boga, ale potrzebujemy Go na nowo do tej świątyni wnieść. Potrzebujemy potwierdzić tę Jego obecność w sobie - mówił arcybiskup Grzegorz podczas liturgii w święto Ofiarowania Pańskiego.


Obchody Światowego Dnia Życia Konsekrowanego, które w Kościele Powszechnym przypadają na dzień 2 lutego tj. liturgiczne święto Ofiarowania Pańskiego, w Archidiecezji Łódzkiej rozpoczęła Msza święta sprawowana w łódzkiej bazylice archikatedralnej, pod przewodnictwem arcybiskupa łódzkiego Grzegorza Rysia.

 

Czy życie konsekrowane ma sens?>>

 

O przyniesieniu do świątyni Jezusa przez Maryję i Józefa oraz o ofiarowaniu Bogu samych siebie, metropolita łódzki mówił w homilii do zgromadzonych sióstr, braci i ojców zakonnych, członków instytutów życia konsekrowanego, dziewic i wdów konsekrowanych.

 

Abp Ryś wyjaśnił sens i znaczenie konsekracji. - Nasza świętość bierze się z komunii z Nim. Z przeżycia Jego bliskości. Z odkrycia na nowo w sobie jedności z Nim! Właśnie takiej jedności z Nim, która sięga tożsamości każdego z nas - zauważył.

 

- Kim jesteś? Jaka jest najgłębsza prawda o tobie? Najgłębszą prawdą o tobie i o mnie jest to, że noszę w sobie obraz jedynego Syna Bożego. (…) Muszę Go wnieść w moje życie. W to życie, w które On dawno wszedł w zamyśle stwórczym - dodał kaznodzieja.

 

Po homilii, wszystkie osoby życia konsekrowanego, zgromadzone w katedrze św. Stanisława, odnowiły swoje śluby zakonne, oddając się Bogu poprzez realizowanie rad ewangelicznych: czystości ubóstwa i posłuszeństwa w swoim zgromadzeniu zakonnym lub instytucie życia apostolskiego.

 

Po błogosławieństwie i zakończeniu liturgii, w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego, odbyła się agapa połączona z braterskim spotkaniem sióstr zakonnych, ojców i braci, posługujących na terenie Archidiecezji Łódzkiej.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.45

Liczba głosów:

40

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Dorota_w 16:17:09 | 2018-02-03
Nie każdy jest świątynią Ducha św. Tylko ten, kto narodził się na nowo z Ducha św. „(…) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego”.  – (Jana 3,3). Duch Święty to Duch Prawdy Bożej – prowadzi cię do prawdy, wyprowadza z ciemności do światła i daje ci właściwe rozeznanie Słowa Bożego. Duch Boży to Pocieszyciel, dzięki, któremu twa dusza może radować się w Panu, a nawet w czasie trudnym, w czasie prób i doświadczeń – przynosi ci ukojenie, wytrwałość i posilenie.
Tylko człowiek, który przyjął Jezusa za swojego Pana I Zbawiciela i pokutował może narodzić się na nowo. I wtedy oczywiscie przyjąć chrzest, aby zanurzyc sie w smierc Chrystusa.

Oceń 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

thorge3 17:22:38 | 2018-02-02
SIMSON1 16:49:59 | 2018-02-02
SENSACJA
Po tylu latach wyszło w końcu kim jest ''stos''
stos czy franciszek.stobosiak czy wiele unnych nicków to  ksiądz Franciszek Stosik.
Informacje o kapłanie
Godności kościelne: kanonik gremialny Kapituły Sambijskiej
Święcenia prezbiteratu: 1971
Rezydent: Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Osowie

Teraz biskupi ciebie dopadną a Grzegorz Kramer SJ to chyba skórę z ciebie zedrze.

Oceń 18 176 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

tomasz.t1 17:14:44 | 2018-02-02
Nie 'kazdy jest...'. Tylko kazdy chrzescijanin, od momentu chrztu swietego, 'powinien byc' swiatynia Ducha Swietego. Grzech ciezki pozbawia nas obecnosci Boga; zabija milosc do Boga. Przez grzech smiertelny (ciezki) stajemy sie nosicielami smierci. Biada umrzec w grzechu ciezkim. Dlatego sw. Pawel tak stanowczo napomina: 'Kto zniszczy swiatynie Boga, tego zniszczy Bog'. Pozdrawiam. 

Oceń 48 7 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook