Największy audiobook świata zakończony. Ponad trzy lata zajęło nagranie całego Pisma Świętego

(fot. YouTube.com / BIBLIA AUDIO superprodukcja)

Ponad trzy lata trwały prace nad przygotowaniem pierwszego nagrania całego Pisma Świętego (BIBLIA AUDIO superprodukcja) w języku polskim.

 
Efekt to trwające 113 godzin profesjonalne słuchowisko z dźwiękami tła i własną muzyką, w przygotowaniu którego wzięło udział wielu znanych aktorów oraz setki amatorów-wolontariuszy. Partnerem projektu był Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 
Prymas Polski abp Wojciech Polak oraz Rabin Michael Schudrich - Naczelny Rabin Polski - spotkali się w studio, aby wspólnie nagrać fragmenty Starego Testamentu. Goście wcielili się w narratorów w Księdze Wyjścia. Co niezwykłe, fragmenty Księgi Wyjścia Pan Rabin czytał po hebrajsku, Prymas po polsku.
 
Posłuchajcie, obejrzyjcie.
 
 
Część nagrań zostało zrealizowanych w grudniu 2016 r. na KUL z udziałem studentów, pracowników, a także Chóru KUL. Nagranie biblijnych ksiąg prorockich (proroków mniejszych i większych) powstało dzięki wsparciu finansowemu Fundacji PZU udzielonemu za pośrednictwem Fundacji Rozwoju KUL w ramach projektu BIBLIA AUDIO superprodukcja - Cyfrowy Pomnik Kultury Polskiej.
 
W ramach obchodów jubileuszu 100-lecia KUL, 26 lutego 2018 r. w lubelskim Centrum Spotkania Kultur odbędzie się koncert "Ja Jestem" (BIBLIA AUDIO), podczas którego na żywo będzie można usłyszeć wybrane fragmenty Biblii Audio m.in. w wykonaniu czołowych polskich aktorów, a także Chóru KUL.Słuchowisko dostępne jest online na stronie www.bibliaaudio.pl, a także na płytach CD oraz na pendrive’ach.
 
W sierpniu 2017, w Krakowie, nagrali około 10.000 osób do Biblii Audio superprodukcji. 
 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook