Grzegorz Kramer SJ komentuje petycję, którą PCh24.pl skierowała do biskupów

(fot. prywatne archiwum Grzegorza Kramera SJ)

"Celowo wprowadzają zamieszanie i dopuszczają się manipulacji, by dalej podkopywać autorytet papieża Franciszka" - napisał zakonnik. 

 

Polonia Christiana znów robi zamieszanie [KLIK]. Tym razem pojawiła się petycja do biskupów polskich by byli wierni nauczaniu o nierozerwalności małżeństwa.

 

Okazją do tego są prace polskich biskupów nad wytycznymi duszpasterskimi płynącymi z papieskiej Adhortacji Amoris Laetitia. Środowisko PCh podnosi larum, że w innych krajach (np. Niemcy) biskupi wprowadzają nauczanie sprzeczne z tradycyjnym nauczaniem Kościoła dotyczącym nierozerwalności małżeństwa.

 

Fakty są takie, że żaden Episkopat na świecie nie podważa nierozerwalności małżeństwa. Franciszek w swojej adhortacji także tego nie robi. To, o czym między innymi mówi AL i wytyczne episkopatów to nic innego jak apel do odwagi, by indywidualnie rozeznawać, czy w przypadków konkretnych par można dopuścić ich do komunii świętej. Rozeznanie tego i ewentualne dopuszczenie tych par do komunii nie jest podważaniem nauczania o nierozerwalności sakramentu małżeństwa. Jest pytaniem się o dyscyplinę dopuszczania ludzi do sakramentów, a ta nie jest dogmatem wiary.

 

Ludzie z środowiska PCh celowo wprowadzają zamieszanie i dopuszczają się manipulacji, by dalej podkopywać autorytet papieża Franciszka. Zastanawiam się tylko w jakim celu to robią?

 

Wpis ukazał się na blogu Grzegorza Kramera SJ

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.42

Liczba głosów:

318

 

 

Komentarze użytkowników (25)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

urynos urynos 09:57:55 | 2018-03-20
Należy się modlić o nawrócenie Grzegorza Kramera.

Oceń 3 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

celpio 09:53:43 | 2018-01-23
to co w takim razie zwykły człowiek  z problemami  ma pomyśleć o Kościele. Biada temu kto maluczkich zgorszy ! No a kto w tym przypadku sieje zgorszenia , który ksiądz - gdzie tu diabeł zniósł jajeczka i teraz czekać trzeba na wylęg - a będzie !

Oceń 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

stos 21:43:13 | 2018-01-21
No,no, to wypięcie się tyłkiem na naukę Kościoła jest aktem odwagi?
A ja myślałem,że bezczelności.

Oceń 7 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

ptgalik777 11:52:55 | 2018-01-21
Ks. Dariusz Kowalczyk SJ jest całkowitym przeciwieństwiem Grzegorza Kramera SJ. Mądry, wspaniały kapłan i prawdziwy Jezuita. Jeden zakon, a w nim dwie skrajności. Wrzucam link do jednego z felietonów księdza Dariusza poświęconemu małżeństwu katolickiemu. Jego przemyślenia są celne: http://gosc.pl/doc/4009522.Owoce-synodu-o-rodzinie

Oceń 13 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

umts102 20:50:32 | 2018-01-20
Po pierwsze to prosiłbym o skorygowanie nieprawdziwej informacji zawartej w opisie książki "Bóg jest dobry" - otóż "kaznodzieja, który nie boi się konfrontacji." Powinno być zmienione na "kaznodzieja, który bezwzględnie unika konfrontacji". Po drugie proszę pamiętać, że o. Grzegorz jest Jezuitą i choćby nie wiem co to zawsze i bezwględnie będzie służył Papieżowi (to taki charyzmat zakonu). Po trzecie o. Grzegorz jest nieuczciwy intelektualnie (bo nie zakładam, że głupi). Wielokrotnie zadawałem mu pytania dotyczące A-L, różnic w interpretacji w różnych krajach i idącą za tym praktyką. Jedyną odpowiedzią jest ban na Facebooku (nie powiem - podniosło mi to samoocenę). Po czwarte tak jak piszą tu niektórzy "wierni wstają z kanap" i zaczynają wymagać, albo "kamienie zaczynają wołać" co wśród wielu "rozmydlaczy" jak o. Grzegorz wywołuje objawy podobne do paniki.

Oceń 14 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

ptgalik777 07:56:13 | 2018-01-20
W moim poprzednim komentarzu zrobiłem literówki. Powinno być "Pascendi Dominici Gregis" oraz "biblioteka 58". Przepraszam czytających i serdecznie pozdrawiam. Z Bogiem!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ptgalik777 20:04:26 | 2018-01-19
Jestem mocno zbudowany treścią pod tym artykułem. Cieszy mnie, że jest jeszcze wielu ludzi o prawych sumieniach. Ja dodam od siebie, że jestem głęboko przekonanym, że adhortacja AL w dłuższej perspektywie doprowadzi do podmycia sakramentu małżeństwa i jego dewaluacji.
Do soboru watykańskiego II w centrum Kościoła Jezus Chrystus. Po soborze watykańskim w centrum postawiono człowieka i jego sprawy. Jezus jest z boku. Stąd wynika zamieszanie w Kościele. Jest to temat rzeka. Na koniec wspomnę do dwóch sprawach.
Pierwsza - zachęcam do zapoznania się z proroczą encykliką świętego papieża Piusa X z 1907 r. "Pascensi dominici gregis". Papież potępił tzw. katolicki modernizm. Piszę proroczą, gdyż moim zdaniem jest ona bardziej aktualna w naszych czasach, niż kiedy była napisana. Po soborzę watykańskim II tej herezji otwarto drzwi seminariów, studiów teologicznych. Modernizm siedział cicho za pontyfikatów Jana Pawła II i Benedykta XVI. Wybuchnął za pontyfikata Franciszka.

Moim zdaniem modernizm na długo zdominuje Kościół Katolicki. Stąd też zachęcam do wczytania się w encykliki, książki, itp. Jana Pawła II, Benedykta XVI oraz wcześniejszych papieży. Ja cofnąłem się do Piusa X. Dla modernistów historia Kościoła Katolickiego zaczyna się w czasach opisanych w dziejach apostolskich; potem jest czarna dziura, a po niej SW II. Jest to celowe działanie, którego celem jest zerwanie z tradycją. Jak myślisz, co chcą przez to osiągnąć?

Aby lepiej zrozumieć to co się dzieje warto sięgnąć do objawień maryjnych - Quito, La Sallet, Akita, orędzie "Do kapłanów, umiłowanych synów Matki Bożej". Zachęcam także do zainteresowania się projektem "bibliotego 58". 

Druga sprawa - Katolicy broniący nauczania Kościoła o małżeństwie nie podważają auturytetu papieża. To nie jest naszym celem. Tego argumentu uważają katoliccy moderniści.

Oceń 44 8 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Jozef 15:50:52 | 2018-01-19
Wielką radość sprawia mi czytanie komentarzy, które w zdecydowanie wiekszości popieraja akcję "Polonia Christiana" w celu zachowania klarownej nauki Kościoła. Dziękuję Wam i dołanczam do Waszego grona. W sumieniu czuję, że tak trzeba, gdyż idzie tu o to co w naszym Kościele najcenniejsze, czyli wierność nauce Chrystusa. Jak sie dopuści wyjątki, to tak jak wyrwa w zaporze. Pierwsze ledwo przecieka, później coraz bardziej, aż w końcu... Jezus w powiedział by być gorącym, albo zimnym, nigdy chłodnym. 
Przykro mi księże Grzegorzu, iż stajemy w tej sprawie na przeciwległych barykadach... Przykro mi tym bardziej, iż mój  ojciec duchowny (szanowany autorytet w Kościele), też jezuita, w pełni popiera autorów "dubia", biskupów Kazachstanu i w całej odpowiedzialności stwierdza, że nie ma wyjątków w sprawie rozwiedzionych małżonków co do mozliwośći przyjmowania sakramentów. 

Oceń 54 8 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Tadeusz_25 14:01:45 | 2018-01-19
Księże Grzegorzu, a kiedy Ksiądz przeprosi za swoje publiczne manipulacje i kłamstwa na tej stronie. Ciągle oczekuję przeprosin za kłamstwo i oszczerstwo o dzieciach z Aleppo. Jak łatwo wskazywać drzazgę w czyimś oku a nie dostrzegać belki w swoim. Najwyższy czas na refleksję i odwagę przeprosin. Dopóki tego Ksiądz nie zrobi, to nie ma Ksiądz moralnej podtawy do publicznego upominania innych i wskazywania im błędów.

Oceń 69 13 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Oriana 13:55:30 | 2018-01-19
Czy Polonia Christiana to czasopismo i portal katolicki? Czy reprezentuje poglady Kościoła Rzymskokatolickiego?
Czytałam kiedyś o powiązaniach brazylijskiej sekty TFP z organizacją Ordo Iuris i stroną www.pch24.pl. Dlatego nie ufam tej stronie.
  

Oceń 20 111 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook