Włochy: wyjątkowa współpraca rządu i katolickiej wspólnoty. Premier podziękował Sant'Egidio

(fot. 360b / Shutterstock.com)

Za wspólne zorganizowanie korytarzy humanitarnych, którymi do Włoch dostało się do tej pory ponad tysiąc uchodźców z Syrii, premier Paolo Gentiloni podziękował osobiście rzymskiej Wspólnocie Sant'Egidio, Federacji Kościołów Ewangelickich i Kościołowi waldensów.

 

Szef rządu, który w związku z rozpisaniem na 4 marca br. wyborów do parlamentu zajmuje się w tej chwili bieżącą administracją, podkreślił w swoim liście, że imigranci, którzy przybyli do Włoch tą drogą "rozpoczęli już proces integracji w społeczeństwie".

 

Powtórzył, że intencją władz państwowych jest "kontynuować tę drogę" i wyraził radość z zawarcia kolejnej umowy z udziałem ministerstw sprawa wewnętrznych i zagranicznych, co umożliwi wypracowanie "nowych projektów w dziedzinie korytarzy humanitarnych".

 

Informując o tym, kierownictwo rzymskiej Wspólnoty Sant'Egidio zapowiada, że 30 stycznia przybędzie tą drogą z Libanu następna grupa trzydziestu Syryjczyków. Uznanie dla włoskiego rządu, że wielokrotnie zachęcał do stworzenia "korytarzy humanitarnych" na arenie międzynarodowej, szczególnie swych partnerów z Unii Europejskiej, wyraził prezes Federacji Kościołów Ewangelickich pastor Luca Maria Negro.

 

Inicjatywę korytarzy humanitarnych jako jedno z najlepszych rozwiązań promuje również Kościół w Polsce.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.14

Liczba głosów:

135

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook